Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

ULC: Rozpoczynają się prace nad wytycznymi kontroli jakości i przechowywania paliw lotniczych


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-08-12 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAP/ ULC

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ULC: Rozpoczynają się prace nad wytycznymi kontroli jakości i przechowywania paliw lotniczych
fot. LOTOS
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zamierza opracować wytyczne dotyczące kontroli jakości i przechowywania paliw lotniczych – poinformował ULC. W tym celu do 19 września szef ULC czeka na uwagi i propozycje branży lotniczej, w tym m.in. linii lotniczych, zarządzających lotniskami.
– Z uwagi na brak jednoznacznych regulacji prawnych od strony przepisów lotniczych w obszarze przechowywania, dystrybucji i tankowania paliw lotniczych, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zamierza opracować wytyczne, które będą zarazem w przyszłości podstawą do ujednolicenia standardów lotniczych w tym obszarze – czytamy na stronie ULC. Decyzja urzędu jest pokłosiem Konferencji Bezpieczeństwa Lotu z tego roku.

ULC przekazał, że prezes powołał zespół ds. uregulowania kontroli jakości i przechowywania paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych. – Do głównych zadań zespołu należy opracowanie wytycznych kontroli jakości paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych z uwzględnieniem specyfiki dużych i małych lotnisk i lądowisk – czytamy w oświadczeniu urzędu. W pracach zespołu spodziewany jest udział przedstawicieli: Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Dozoru Technicznego, Transportowego Urzędu Technicznego oraz Polskiej Organizacji Handlu i Przemysłu Naftowego. 

ULC podkreśla, że nadesłane uwagi będą jednocześnie w przyszłości podstawą do ujednolicenia standardów lotniczych w tym obszarze. Widać, że mimo potężnych kłopotów finansowych urzędu, stara się on wypełniać swoje zadanie regulatora całej polskiej branży lotniczej. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kwestie pracownicze kluczowe dla rozwoju branży lotniczej

Biznes i przemysł

Kwestie pracownicze kluczowe dla rozwoju branży lotniczej

Kasper Fiszer 16 września 2019

Strategia dla lotnictwa: CPK zmieni całą branżę

Infrastruktura i lotniska

Strategia dla lotnictwa: CPK zmieni całą branżę

Roman Czubiński 09 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5