Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

ULC: Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażera


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-04-02 09:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ ULC

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ULC: Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażera
fot. Pixabay
Z 1 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, która stworzyła możliwość rozwiązywania z pasażerami sporów wynikających z rozporządzeń: 261/2004/WE i 2111/2005/WE w formie polubownej. Chodzi o sprawy odszkodowań należnych pasażerom z racji odwołania bądź opóźnienia lotów.
Przy Prezesie Urzędu Lotnictwa Cywilnego został powołany Rzecznik Praw Pasażerów, który będzie rozpatrywał skargi pasażerów w trybie ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wyznaczył na stanowisko Rzecznika Renatę Piwowarską dotychczasową Dyrektor Komisji Ochrony Praw Pasażerów. Szczegółowe informacje na temat postępowania przed Rzecznikiem dostępne są na stronie internetowej pod adresem: pasazerlotniczy.gov.pl

Podstawowym zadaniem Rzecznika jest prowadzenie postępowań, tak by wypracować rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron – klienta i przewoźnika. Jednocześnie Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że dotychczasowa procedura rozpatrywania skarg pasażerów w trybie postępowań administracyjnych, prowadzonych przez Komisję Ochrony Praw Pasażerów, obowiązuje w stosunku do wszystkich wniosków, które wpłynęły do Urzędu Lotnictwa Cywilnego do końca marca 2019 roku.

Obecnie w związku ze znaczącymi brakami kadrowymi w ULC na rozpatrzenie skarbi na linie czeka się około pół roku zamiast miesiąca wynikającego z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Decyzja ustawodawcy o powołaniu rzecznika niczego w tej kwestii nie zmieni. Za stworzeniem stanowiska nie idą żadne pieniądze ani dodatkowe etaty, więc samo przemodelowania organizacyjne niczego nie poprawi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezydent podpisał zmiany prawa lotniczego. 1 kwietnia wejdą w życie

Prawo i polityka

Prezydent podpisał zmiany prawa lotniczego. 1 kwietnia wejdą w życie

Aleksander Domański 10 stycznia 2019

Pasażerowie będą mieli rzecznika?

Prawo i polityka

Pasażerowie będą mieli rzecznika?

Aleksander Domański 13 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5