Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

ULC: Bez formułowania oceń i wniosków. Czekamy na raport przewoźnika


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2021-05-24 17:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ULC/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ULC: Bez formułowania oceń i wniosków. Czekamy na raport przewoźnika
fot. ULC
Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) wydał oświadczenie w sprawie nieplanowanego lądowania samolotu w Mińsku. Zaznacza w nim, że mają na uwadze dobro prowadzonego postepowania nie będzie formułował wniosków ani ocen w tej sprawie.
Oświadczenie przesłane do redakcji Rynku Lotniczego zaczyna się od informacji, że w „dniu 23 maja br. Urząd Lotnictwa Cywilnego otrzymał od przewoźnika lotniczego Ryanair informację o nieplanowanym lądowaniu jego samolotu o numerach SP-RSM w Mińsku na Białorusi. Rejs FR4978 odbywał się na trasie Ateny – Wilno”.

W jego dalszej części czytamy, że „od tego czasu Urząd pozostaje w stałym kontakcie z przewoźnikiem lotniczym oraz służbami państwowymi w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. Aktualnie oczekujemy na raport przewoźnika, który pozwoli ocenić do jakich naruszeń doszło podczas tego lotu. Wszystkie dotychczasowe informacje są przekazami ustnymi, których nie możemy traktować jako ostateczne i oficjalne”.

„Dbając o przestrzeganie procedur oraz mając na uwadze dobro prowadzonego postepowania ULC nie będzie formułował wniosków ani ocen w tej sprawie” i przypomina o tym, że po wylądowaniu samolotu na Litwie „czynności wyjaśniające wszczęła litewskie Policja i Prokuratura oraz Prokuratura w Polsce”.

Przed południem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, mówił, że Białoruś złamała konwencję chicagowską i przytaczał zapisy artykułu 3 bis konwencji, które dopuszczają sprowadzenie samolotu cywilnego na ziemię jeśli są wiarygodne przesłanki, ze jest on wykorzystywany niezgodnie z konwencją lub pojawiło się zagrożenie. Jednakże w krótkim i jak dotąd jedynym oświadczeniu ICAO (Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego) napisała jedynie, że mogło dojść do złamania konwencji chicagowskiej. Szerzej na ten temat oraz działań podjętych przez prokuraturę w artykule pt. Polska wszczyna śledztwo w sprawie Mińska. Złamano konwencję chicagowską?

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Samson: Poziom ruchu może być jeszcze niższy, testy kosztują

Biznes i przemysł

Samson: Poziom ruchu może być jeszcze niższy, testy kosztują

Redakcja/inf. pras. 04 lutego 2021

7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego!

Infrastruktura i lotniska

7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego!

Rafał Dybiński 07 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5