Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

SWISS spłaciły już pomoc publiczną


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-06-13 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

SWISS spłaciły już pomoc publiczną
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Swiss International Air Lines (SWISS) poinformowały w oficjalnym komunikacie o spłacie pomocy publicznej.
Narodowy przewoźnik Szwajcarii z grupy Lufthansy nigdy nie wykorzystał więcej niż połowy kwoty dostępnej w ramach pożyczki pomostowej, która gwarantowała 500 mln franków szwajcarskich, czyli prawie 482 mln euro. Ponadto spłacono odsetki oraz pozostałe koszty kredytowe w wysokości 60 mln franków szwajcarskich, czyli blisko 58 mln euro.

Dzięki pozyskanym środkom od decydentów z Berna i Brukseli linie lotnicze z Europy Środkowej oraz jego zależny przewoźnik Edelweiss utrzymały miejsca pracy dużej części zatrudnionych oraz kontynuowały operacje lotnicze przez cały czas trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wiosną bieżącego roku udało się nawet rozszerzyć sieć połączeń z głównego węzła w Zurychu oraz z Genewy.

– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które zapewniło SWISS i Edelweiss płynność finansową, jakiej potrzebowaliśmy podczas kryzysu wywołanego wirusem COVID-19, największego w historii globalnego lotnictwa. Dziękujemy za zaufanie i wiarę w nasz potencjał. Sprostaliśmy poważnemu zagrożeniu i ocaliliśmy jedną z najważniejszych firm dla krajowej gospodarki – podkreślił Reto Francioni, prezes zarządu SWISS.

Narodowy przewoźnik Szwajcarii zainicjował restrukturyzację latem 2021 roku. Flota jego samolotów zmniejszyła się wówczas o 15 proc. Liczba zatrudnionych pracowników spadła natomiast o niemal 1700.

– Podjęte przez nas działania przynoszą skutek. Udało nam się przywrócić stabilność finansową i po dwóch latach strat wygenerować zyski w pierwszym kwartale bieżącego roku. To w efekcie pozwoliło nam zakończyć spłatę pomocy publicznej – podsumował Markus Binkert, dyrektor finansowy SWISS.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5