Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Strajk w LOT: Osiem rejsów odwołanych. Negocjacje trwają


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-30 11:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strajk w LOT: Osiem rejsów odwołanych. Negocjacje trwają
fot. Jacek Bonczek
W kolejnym dniu strajku związkowców PLL LOT, z powodu protestu nie odbędzie się osiem rejsów z i do Warszawy. Rozmowy pomiędzy przedstawicielami przewoźnika i związkowcami zostały wznowione dziś (30 października) po godzinie 10:00.
Jak dowiedział się Rynek Lotniczy, we wtorek nie odbędzie się osiem rejsów europejskich na 320 zaplanowanych ogółem: LO285 Warszawa – Londyn Heathrow, LO321 Warszawa – Mediolan, LO384 Frankfurt – Warszawa, LO517 Warszawa – Koszyce, LO529 Warszawa – Praga, LO679 Warszawa – Moskwa Domodiedowo, LO749 Warszawa – Kijów Żuliany, LO750 Kijów-Żuliany – Warszawa. Rejs do Heathrow miał się odbyć na pokładzie Boeinga 737 MAX 8, natomiast pozostałe – na pokładach Embraerów.

Loty zostały zaplanowane do odwołania z kilkudniowym wyprzedzeniem w ramach tzw. optymalizacji. – Wiedzieliśmy już wcześniej, na których lotach zabraknie nam załóg. Ustalamy te anulacje z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jest to również ułatwienie dla naszych pasażerów – informuje nas Konrad Majszyk z biura prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT.

W ramach umów ACMI – wynajmu krótkotrwałego dodatkowych maszyn wraz z załogami – latają jeszcze cztery samoloty: trzy Boeingi 737 od przewoźnika GetJet, z czego jeden to B737-300, a dwa to B737-400 oraz jeden Fokker 100 od Carpatair. Przed weekendem informowaliśmy, że koszt leasingu dodatkowych maszyn od początku strajku, to dla LOT-u wydatek rzędu ponad 3,5 mln zł.

– Obecna umowa na leasing krótkoterminowy jest zawarta z opcją jej przedłużenia, jeśli będzie taka potrzeba operacyjna. Zakładamy jednak, że w związku z powrotem do latania przywróconych do pracy i kończeniem się zwolnień lekarskich sytuacja operacyjna będzie stopniowo wracała do normy, w związku z czym leasing dodatkowych maszyn nie będzie potrzebny – podsumowuje Majszyk.

Dzisiaj również ruszają kolejne rozmowy związkowców z przewoźnikiem. LOT uważa, że pertraktacje idą w kierunku rozwiązania sporu, nie ma jednak gwarancji, że strajkujący szybko wrócą do pracy. – Ponad 300 osób nadal przebywa na zwolnieniach lekarskich, trzeba się upewnić, że są one w dobrej kondycji psychofizycznej – dodaje przedstawiciel LOT-u. Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę strony doszły do wstępnego porozumienia – ogłoszono przywrócenie do pracy Moniki Żelazik, przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego i Adama Rzeszota, szefa Związku Zawodowego Pilotów, a także pozostałe, zwolnione dyscyplinarnie 66 osób.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dzisiaj osiem. W sumie 130 odwołanych lotów w wyniku strajku w LOT

Pasażer i linie lotnicze

Dzisiaj osiem. W sumie 130 odwołanych lotów w wyniku strajku w LOT

Aleksander Domański 31 października 2018

Związkowcy żądają zmiany negocjatora ze strony LOT-u

Prawo i polityka

Związkowcy żądają zmiany negocjatora ze strony LOT-u

Aleksander Domański 31 października 2018

LOT: Sytuacja stabilizuje się, strajkujący będą wracać na siatkę

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Sytuacja stabilizuje się, strajkujący będą wracać na siatkę

Emilia Derewienko 29 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5