Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Spadek cen akcji Lufthansy. Trudne rozmowy z głównym udziałowcem


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-22 12:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Spadek cen akcji Lufthansy. Trudne rozmowy z głównym udziałowcem
fot. Piotr Bożyk
Akcje Lufthansy spadły w poniedziałek rano o 5,7 proc. To efekt wypowiedzi prezesa grupy Carstena Spohra, który oznajmił, że firma będzie starała się uniknąć uziemienia i niewypłacalności w bitwie z największym udziałowcem linii lotniczej o rządowy pakiet ratunkowy w wysokości 9 mld euro.
Lufthansa mocno ucierpiała w wyniku przedłużającego się załamania podróży z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Narodowy przewoźnik powietrzny Niemiec był zmuszony do szukania pomocy ze strony państwa.

Według źródeł Agencji Reutera największy udziałowiec linii lotniczej - miliarder Heinz Hermann Thiele - spotka się w poniedziałek z ministrem gospodarki, aby omówić swoje zastrzeżenia do uzgodnionego wcześniej pakietu ratunkowego.

Spohr w liście do pracowników przekazał, że przewoźnik prowadzi intensywne rozmowy z rządem i dużymi akcjonariuszami, których "wyraźnym celem jest znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania dla firmy i wszystkich zainteresowanych przed czwartkiem". Wówczas odbędzie się nadzwyczajne zgromadzenia akcjonariuszy.

Lufthansa ostrzegła w zeszłym tygodniu, że brak zabezpieczenia zgody głównego akcjonariusza do przyjęcia rządowego pakietu ratunkowego może zmusić narodowego przewoźnika do złożenia wniosku o ochronę przed wierzycielami na mocy niemieckiego prawa upadłościowego. Zatwierdzenie państwowej pomocy wymaga 2/3 głosów udziałowców.

Miliarder Thiele posiada 15 proc. akcji Lufthansy i sprzeciwia się oddaniu 20 proc. udziałów decydentom z Berlina oraz zapewnieniu im dwóch miejsc w radzie nadzorczej, co ustalono w poprzednim porozumieniu zaakceptowanym przez Komisję Europejską.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa pozwoli zbankrutować Brussels Airlines albo ją sprzeda

Biznes i przemysł

Lufthansa pozwoli zbankrutować Brussels Airlines albo ją sprzeda

Rafał Dybiński 19 czerwca 2020

Lufthansa rozważa złożenie wniosku o ochronę przed upadłością

Prawo i polityka

Lufthansa rozważa złożenie wniosku o ochronę przed upadłością

Rafał Dybiński 17 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5