Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Singapore Airlines jako pierwsze na świecie wdrażają IATA Travel Pass


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-03-10 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Singapore Airlines jako pierwsze na świecie wdrażają IATA Travel Pass
fot. Airbus
Singapore Airlines (SIA) będą pierwszym przewoźnikiem na świecie, który wdroży aplikację mobilną Travel Pass Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) do cyfrowej weryfikacji stanu zdrowia. Na początek będzie to dotyczyć pasażerów lecących z Singapuru do Londynu w dniach 15-28 marca 2021 roku.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) upatruje przywrócenie popytu na podróże lotnicze w poluzowaniu ograniczeń, narzucanych przez rządy państw. W zamian proponuje ponadnarodowy standard testów na obecność koronawirusa oraz informacji o stanie zdrowia pasażerów, realizowany dzięki systemowi IATA Travel Pass.

„Paszport epidemiologiczny” funkcjonowałby w formie cyfrowej, dzięki czemu w przyszłości mógłby zawierać informacje o otrzymaniu szczepień. Teraz, jako pierwsza linia lotnicza na świecie, aplikację uruchamiają Singapore Airlines. Pasażerowie SIA, posiadający telefony komórkowe z systemem operacyjnym Apple iOS, zostaną poproszeni o pobranie aplikacji IATA Travel Pass i utworzenie cyfrowego identyfikatora składającego się ze zdjęcia profilowego i paszportu. Mogą również wstawić informacje o swoim locie do aplikacji.

Podróżni mogą zarezerwować test na COVID-19 i zarejestrować się w klinice, korzystając z cyfrowego identyfikatora i informacji o locie w aplikacji. Pasażerowie będą mogli zobaczyć wyniki swoich testów, a także status potwierdzenia lotu bezpośrednio w aplikacji. Rejestr Timatic IATA dostarczy informacji końcowych na temat testów COVID-19 i wymagań wstępnych.

Następnie uczestnicy lotu będą musieli pokazać swój potwierdzony status w aplikacji personelowi odprawy na lotnisku Singapur-Changi przed odlotem. Zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi będą również musieli przynieść fizyczną kopię swojego świadectwa zdrowia, które jest wydawane przez klinikę, a w której wykonali test COVID-19.

Jeśli aplikacja się powiedzie, pilotaż utoruje drogę do integracji całego procesu cyfrowej weryfikacji zdrowia z aplikacją mobilną SingaporeAir od około połowy 2021 roku, ponownie przy użyciu struktury IATA Travel Pass.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5