Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Piloci z kolejnych państw grożą strajkiem


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-08-12 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ TVN24bis

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Piloci z kolejnych państw grożą strajkiem
fot. Piotr Bożyk
– Piloci czują, że zostali zmuszeni do rozważenia podjęcia potencjalnie destrukcyjnych działań wobec firmy, która wydaje się niechętna lub niezdolna do negocjacji w profesjonalny i konstruktywny sposób – napisał w oświadczeniu Ian McDonnell z irlandzkiego związku zawodowego pilotów FORSA. –  Na tym etapie tylko merytoryczna kontrpropozycja, która uwzględnia wszystkie nasze roszczenia, jest w stanie zatrzymać planowane na przyszły tydzień ogłoszenie sporu zbiorowego – dodał.
Do zapowiedzi strajku brytyjskich pilotów dołączają ich koleżanki i koledzy z następnych państw. W najczarniejszym obecnie rysującym się scenariuszu, w najbliższych dniach odmówią wykonania lotów piloci z Wysp, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii. Powodem takiego stanu rzeczy mają być słowa szefa linii Michaela O’Leary'ego, który stwierdził, że przewoźnik zatrudnia zbyt dużo osób i potrzebne są cięcia etatów. Oficjalnie protestujący domagają się podwyżek, „przejrzystości” struktury płac oraz emerytur.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że piloci irlandzkiego przewoźnika zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych zagłosowali za ogłoszeniem protestu. Do strajków miałoby dojść pomiędzy godziną 00:01 w czwartek czasu lokalnego, 22 sierpnia a godziną 23:59 w piątek, 23 sierpnia oraz ponownie od północy w poniedziałek 2 września do godziny 23:59 czasu lokalnego w środę, 4 września.

Wcześniej Krajowy Związek Zawodowy Personelu Lotnictwa Cywilnego (SNPVAC) w Portugalii ogłosił pięciodniową akcję, który ma się rozpocząć 21 sierpnia. Związek na początku sierpnia podał, że Ryanair w przyszłym roku zamknie swoją bazę na międzynarodowym lotnisku w Faro w południowej części kraju. W efekcie pracę ma stracić co najmniej 120 osób. Jak widać, nie spotkało się to ze zrozumieniem tam zatrudnionych.

Teraz wiemy, że irlandzcy piloci zagłosowali za wszczęciem strajku, chyba że przewoźnik spełni ich żądania płacowe. Hiszpanie swoje referendum mają zorganizować w ciągu nadchodzących dni. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem związek musi poinformować o akcji protestacyjnej z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Irlandzcy piloci Ryanaira zagłosowali bowiem za zorganizowaniem strajków, chyba że przewoźnik spełni ich żądania płacowe. Strajkami grożą również hiszpańscy piloci, którzy zapowiedzieli, że w najbliższych dniach mają zorganizować referendum w tej sprawie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Zapowiedź strajków pilotów na Wyspach i w Hiszpanii

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Zapowiedź strajków pilotów na Wyspach i w Hiszpanii

Aleksander Domański 05 września 2019

Ryanair: Jest porozumienie w Hiszpanii. Strajk odwołany

Prawo i polityka

Ryanair: Jest porozumienie w Hiszpanii. Strajk odwołany

Justyna Urbaniak 10 stycznia 2019

 

Heathrow wdrożyło system antydronowy

Infrastruktura i lotniska

Heathrow wdrożyło system antydronowy

20 stycznia 2020

Budapeszt nie zwalnia tempa chińskiej ekspansji

Infrastruktura i lotniska

Budapeszt nie zwalnia tempa chińskiej ekspansji

20 stycznia 2020

Gdańsk: Blisko 5,4 mln pasażerów w 2019 roku

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Blisko 5,4 mln pasażerów w 2019 roku

20 stycznia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5