Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair, kuszony dalekimi lotami, chce przejąć 90 samolotów Alitalii


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-08-31 15:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair, kuszony dalekimi lotami, chce przejąć 90 samolotów Alitalii
fot. Maarten Visser CC BY-SA 2.0
Tanie linie lotnicze Ryanair chcą obsługiwać 90 samolotów Alitalii, włoskiego przewoźnika będącego w trakcie procesu restrukturyzacyjnego. Jak powiedział prezes firmy, Michael O’Leary, Ryanair jest także zainteresowany przejęciem załogi i personelu technicznego Alitalii.
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair do 2 października tego roku mają czas, aby złożyć wiążącą ofertę na zakup wszystkich lub jedynie części aktywów Alitalii. – Złożymy ofertę na 90 samolotów odrzutowych, wraz z ich pilotami, załogą pokładową, trasami itp. – powiedział Michael O'Leary dziennikarzom podczas briefingu prasowego w Londynie.

Ryanair miałby obsługiwać 90 wynajętych samolotów wraz z obecnymi pracownikami. Jak jednak podkreśla prezes firmy, oferta będzie zależna od czynników takich jak zwolnienia, zmiany warunków zatrudnienia czy renegocjacje umów najmu. Ponieważ irlandzki przewoźnik ma w swojej flocie wyłącznie samoloty Boeinga, personel Alitalii był zobowiązany do utrzymania 90 samolotów marki Airbus – dodał Michael O’Leary.

Niskokosztowy przewoźnik, który obecnie obsługuje jedynie połączenia krótkodystansowe, teraz zająłby się także trasami długodystansowymi. Jak stwierdził prezes Ryanaira, to właśnie flota samolotów Alitalii, obsługująca trasy dalekiego zasięgu, jest wyjątkowo atrakcyjnym czynnikiem dla potencjalnych kupujących.

O’Leary nie ukrywa, że byłby zainteresowany przejęciem całej Alitalii, która w swojej flocie ma około 120 samolotów, jednak taka umowa prawdopodobnie nie mogłaby dojść do skutku przez wzgląd na organy regulacyjne. Ryanair kontrolowałby bowiem wtedy 50% rynku włoskiego.

Alitalia wyznaczyła już ostateczny termin składania ofert na zakup aktywów na połowę września tego roku. Po 15 września, jak podaje źródło serwisu Flight Global, kontrolerzy procesu sprzedaży Alitalii rozważą oferty i w ciągu 10 dni powiadomią strony, które ich zdaniem spełniły wymagania. Następnie spółki, które znalazły się na krótkiej liście, będą mogły złożyć wiążącą ofertę do 2 października 2017 roku. Aż do 5 listopada, kiedy to nadejdzie czas na złożenie oferty ostatecznej, oferenci będą mogli ewentualnie poprawić czy ulepszyć swoje propozycje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Sprzedaż Alitalii może przyspieszyć

Biznes i przemysł

Sprzedaż Alitalii może przyspieszyć

Emilia Derewienko 09 sierpnia 2017

Alitalia: Możliwe bankructwo kontrolowane

Biznes i przemysł

Alitalia: Możliwe bankructwo kontrolowane

Emilia Derewienko 20 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5