Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair: 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego w lutym


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-03 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego w lutym
fot. Piotr Bożyk
Niskokosztowy przewoźnik z Irlandii opublikował wyniki przewozowe za ubiegły miesiąc. Wynika z nich, że Ryanair przewiózł w lutym 2020 roku 10,5 mln pasażerów – 9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2019 roku.
Ruch pasażerski całej grupy Ryanair wzrósł do 10,5 mln z 9,6 mln w lutym 2019 roku, podczas gdy współczynnik wypełnienia samolotów wyniósł 96 proc. Przewozy pasażerskie samego Ryanaira wzrosły z kolei o 8 proc. do 10 mln przy współczynniku wypełnienia samolotów na poziomie 96 proc. Lauda przewiózł w lutym 500 tys. pasażerów w porównaniu z 300 tys. w tym samym 2018 r., przy 94-proc. współczynniku wypełnienia.

W skali rok do roku ruch wzrósł o 8 proc. do 153,8 mln pasażerów (przy 142,2 mln w ubiegłym roku), a współczynnik wypełnienia samolotu wyniósł 96 proc. Przewoźnik wykonał w ubiegłym miesiącu ponad 58 tys. lotów.

W poniedziałek linia poinformowała, że odwołuje do 25 proc. lotów krótkodystansowych do Włoch w terminie od 17 marca do 8 kwietnia. Stwierdzono, że odnotowano „znaczącą” redukcję rezerwacji w okresie od końca marca do początku kwietnia oraz wzrost liczby nieobecności pasażerów na lotach, szczególnie z Włoch i we Włoszech.

Ryanair powiedział, że odwołania nie powinny mieć istotnego wpływu na wytyczne dotyczące bieżącego roku, chociaż ostrzega również, że jest zbyt wcześnie, aby spekulować, jaki wpływ wybuch COVID-19 będzie miał na zyski w kolejnym roku budżetowym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków: W lutym 26-procentowy wzrost liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Kraków: W lutym 26-procentowy wzrost liczby pasażerów

Red. ed 03 marca 2020

To była cisza przed burzą? Styczniowe wzrosty przewozowe w Azji

Biznes i przemysł

To była cisza przed burzą? Styczniowe wzrosty przewozowe w Azji

Tomasz Śniedziewski 01 marca 2020

Szczecin: Wyniki przewozowe za 2019 r. podobne do tych z 2018

Infrastruktura i lotniska

Szczecin: Wyniki przewozowe za 2019 r. podobne do tych z 2018

Aleksander Domański 24 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5