Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-02 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koronawirus. Ryanair zmniejsza liczbę połączeń do Włoch
fot. Piotr Bożyk
Irlandzki tani przewoźnik poinformował o zawieszeniu 25 proc. połączeń do Włoch w okresie od 17 marca do 8 kwietnia. Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary zapowiada cięcia i przypomina o… myciu rąk mydłem i ciepłą wodą.
Ryanair poinformował, że redukuje swój program lotów krótkodystansowych (głównie do i z Włoch) nawet o 25 proc. na okres 3 tygodni: od 17 marca do 8 kwietnia. To odpowiedź na rozprzestrzeniającego się koronawirusa, powodującego chorobę COVID- 19. W ciągu ostatniego tygodnia Ryanair odnotował znaczny spadek liczby rezerwacji. Nastąpił także znaczny wzrost liczby nieobecności pasażerów na rejsach, szczególnie z Włoch i wewnątrz Włoch.

Jak czytamy w komunikacie linii, Ryanair nie spodziewa się, że te odwołania będą miały znaczący wpływ na wytyczne, dotyczące bieżącego roku (koniec marca 2020 roku). Jest jednak zbyt wcześnie, aby spekulować, jaki wpływ będzie miał koronawirus na zyski w bieżącym roku budżetowym. Przewoźnik zadeklarował, że nadal będzie monitorował sytuację w Europie i dostosowywał do niej swój harmonogram.

Jak dodał, Ryanair pozostaje „jedną z najsilniejszych linii lotniczych w branży z bilansem gotówkowym w wysokości 4 mld euro, 90 proc. floty jest własnością i jest głównie wolne od długów”. – Obecnie skupiamy się na minimalizowaniu ryzyka dla naszych ludzi i pasażerów. Mimo że w ciągu najbliższych dwóch tygodni mamy dużo rezerwacji, zauważalny jest spadek liczby rezerwacji z wyprzedzeniem pod koniec marca do początku kwietnia. Sensowne jest selektywne redukowanie naszego rozkładu jazdy do i z lotnisk, na które najbardziej wpłynęły wybuch Covid-19 – komentuje sytuację szef Ryanaira, Michael O’Leary.

– To czas na spokój. W nadchodzących tygodniach wprowadzimy rozsądne cięcia w naszych harmonogramach, aby odzwierciedlić słabsze rezerwacje i zmieniające się wzorce podróży. Wszyscy zainteresowani klienci zostaną powiadomieni o wszelkich zmianach harmonogramu co najmniej 14 dni wcześniej. Podczas gdy 80 proc. osób, które zaraziły się Covid-19, cierpi tylko na łagodne objawy, ryzyko infekcji można znacznie zmniejszyć poprzez częste mycie rąk mydłem i wodą. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wytycznych rządów krajowych, WHO i EASA, ponieważ są one regularnie aktualizowane. W odpowiednim czasie będziemy aktualizować rynek pod kątem wszelkich istotnych zmian – podsumowuje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Olsztyn: Siatka połączeń na sezon letni. Świetny styczeń!

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn: Siatka połączeń na sezon letni. Świetny styczeń!

Aleksander Domański 28 lutego 2020

Wizz Air wycofuje się z lotniska we Frankfurcie

Biznes i przemysł

Wizz Air wycofuje się z lotniska we Frankfurcie

Justyna Urbaniak 21 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5