Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Rozszerzone partnerstwo Singapore Airlines i Malaysia Airlines


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-11-02 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozszerzone partnerstwo Singapore Airlines i Malaysia Airlines
fot. Seth Jaworski
Singapore Airlines (SIA) i Malaysia Airlines Berhad (MAB) podpisały szeroko zakrojoną umowę handlową, która obejmie podział przychodów i rozszerzone udostępnianie rejsów w ramach umowy code-share. Nowe partnerstwo powstało w oparciu o protokół ustaleń podpisany w czerwcu br.
Nowa umowa obejmuje również spółki zależne SIA SilkAir i Scoot, a także Firefly, spółkę linii MAB. Wynika to z podpisania protokołu ustaleń w czerwcu br., który miał na celu zapewnienie nowych korzyści dla klientów, a także nowych możliwości biznesowych. Wszystkie nowe ustalenia oczekują na zgody organów regulacyjnych ds. konkurencji, ponieważ przewoźnicy proponują zwiększenie dzielenie przychodów z lotów między Singapurem a Malezją, rozszerzenie tras w umowie codeshare oraz uczestnictwo we wspólnych działaniach marketingowych w celu rozwoju turystyki.

Loty między Singapurem a Malezją będą realizowane w ramach wspólnego porozumienia biznesowego. MAB i SIA zamierzają koordynować rozkłady lotów, aby zapewnić klientom większy wybór lotów i częstotliwości dla wygody pasażerów. W ramach umowy obie grupy linii lotniczych planują również oferować wspólne produkty taryfowe, dostosowywać programy korporacyjne w celu zwiększenia oferty dla klientów oraz badać powiązania między ich programami dla często podróżujących. Obie grupy rozszerzą również swoje zasady udostępniania rejsów codeshare, aby dodać jak najwięcej miast docelowych w swoich sieciach połączeń. Dzisiaj linie dzielą się lotami między Singapurem a Kuala Lumpur, Kota Kinabalu, Kuching i Penang, a wraz z rozszerzeniem umowy SIA i SilkAir planują udostępnianie kodów na lotach krajowych MAB, które obsługują w sumie 16 miast w Malezji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeniesienia naszej współpracy z Malaysia Airlines na nowy poziom. Będzie to korzystne dla obu naszych grup lotniczych i zapewni nowe korzyści dla naszych klientów. W szczególności rozszerzony zakres naszego partnerstwa może potencjalnie znacznie pobudzić turystykę w Malezji i Singapurze, ale także szerzej w regionie Azji Południowo-Wschodniej – powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.

Z kolei MAB będzie stopniowo udostępniać kody rejsów podczas lotów między Singapurem a Malezją, Europą, Afryką Południową i innymi miejscami docelowymi po otrzymaniu niezbędnych zezwoleń. Będzie to realizowane etapami i stanowi to znaczne rozszerzenie istniejącej umowy code-share oraz zapewni MAB więcej możliwości rozszerzenia łączności do i z Malezji. Ponadto MAB i SIA uzgodniły wspólne działania marketingowe w celu rozwoju turystyki w Malezji i Singapurze. Obie linie lotnicze zbadają również potencjalny rozwój nowych tras lotniczych, które umożliwią klientom podróżującym do Malezji przez węzły Kuala Lumpur i Singapuru więcej możliwości odwiedzenia różnych części kraju, takie jak Kuantan, Kuching i Kota Kinabalu na jednym bilecie. Podróżni mogą oczekiwać płynnego podróżowania z wygody i elastyczności podczas korzystania z tras z wieloma międzylądowaniami.

– Mamy zaszczyt współpracować z SIA w zapewnianiu naszym klientom bardziej konkurencyjnego produktu między Malezją a Singapurem oraz możliwości podróżowania do bardziej globalnych miejsc docelowych. Jest to zgodne z długoterminowym planem biznesowym Malaysia Airlines, którego celem zaangażowania się w partnerstwa i rozszerzenia naszego zasięgu oraz obecności na całym świecie. To partnerstwo to coś więcej niż zwykła umowa i wierzymy w obopólne korzyści zarówno dla grup lotniczych, jak i naszych krajów – powiedział Izham Ismail, dyrektor generalny MAB.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Singapore Airlines poleciały do Seattle

Pasażer i linie lotnicze

Singapore Airlines poleciały do Seattle

Piotr Bożyk 10 września 2019

Singapore i ANZ zwiększą oferowanie na trasie Singapur – Auckland

Pasażer i linie lotnicze

Singapore i ANZ zwiększą oferowanie na trasie Singapur – Auckland

Piotr Bożyk 16 sierpnia 2019

LOT: Więcej połączeń do Australii. Nowe połączenie do Nowej Zelandii

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Więcej połączeń do Australii. Nowe połączenie do Nowej Zelandii

inf. pras. oprac. ad 05 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5