Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-02-07 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Kolejne przetargi na budowę lotniska rozstrzygnięte
wiz. mat. pras.
PPL rozstrzygnął kolejne postępowania przy procesie budowy Portu Lotniczego Radom. Chodzi o dwa przetargi, dotyczące opracowania koncepcji projektów budowlanych i oświetlenia nawigacyjnego. Kilka dni wcześniej wybrany został wykonawca terminala pasażerskiego radomskiego lotniska.
Kolejne przetargi

W pierwszym postępowaniu, pod nazwą: „Opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska Radom oraz przeprowadzenie w koniecznych przypadkach postępowania w przedmiocie pozyskania dla prac objętych projektami budowlanymi decyzji Wojewody Mazowieckiego o zezwoleniu na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (procedura ZRIL)”, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WLC Inżynierowie z Krakowa. Swoją pracę wyceniła na 2,4 mln zł – o 500 tys. zł mniej, niż zakładał budżet inwestora.

– Koncepcja ma spiąć wszystkie projekty realizowane na radomskim lotnisku – mówi Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. – Projekty toczące się na radomskim lotnisku są oddzielnymi wyspami. W tym przetargu chodzi o to, żeby spiąć je w jeden archipelag. Firma wybrana w przetargu ma czuwać nad tym, żeby nikt o niczym nie zapomniał, a cały projekt spiął się w całość – dodał.

Drugi przetarg dotyczy projektu budowy masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zwycięzca, konsorcjum warszawskich firm Projekt Plus i Innebo Group, zaproponował za swoją ofertę 602,7 tys. zł.

Terminal zbuduje Mirbud

Równie ważnym postępowaniem, który PPL rozstrzygnął w tym tygodniu, było wyłonienie wykonawcy terminala pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Mirbud, która za wykonanie swojej pracy zarobi 280 mln zł. Podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku.

Równolegle na radomskim lotnisku od kilku miesięcy trwa przebudowa pasa startowego, który ma być gotowy do końca września 2020 roku. Wykonawca, Max Bögl Polska, zrealizuje obiekt za 146,7 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej

Infrastruktura i lotniska

Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej

Emilia Derewienko 08 stycznia 2020

Katowice Airport: Trwa program inwestycyjny. Jest przetarg na rozbudowę płyt postojowych

Infrastruktura i lotniska

Katowice Airport: Trwa program inwestycyjny. Jest przetarg na rozbudowę płyt postojowych

Emilia Derewienko 14 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5