Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Mirbud wybuduje terminal lotniska w Radomiu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-02-04 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mirbud wybuduje terminal lotniska w Radomiu
wiz. mat. pras.
PPL wyłonił wykonawcę nowego terminalu Portu Lotniczego Radom. Obiekt zostanie zrealizowany przez firmę Mirbud, która zaproponowała kwotę 280 mln zł i jako jedyna zmieściła się w budżecie inwestora. Terminal ma być gotowy w terminie 16 miesięcy od podpisania umowy.
Poza Mirbudem swoje propozycje złożyły także firmy Budimex i Hochtief, jednak kwoty ich ofert nieznacznie przekroczyły budżet inwestorski. Dzięki aukcji udało się obniżyć kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na tę inwestycję o 60 045 228,72 zł brutto.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku, PPL ma nadzieję, że uda się to jeszcze w lutym. Sam terminal ma zostać zrealizowany w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć stanowisk kontroli bezpieczeństwa, i po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Jak zapewnia inwestor, będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce.

Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. Pomyślano, by strefa handlowo-usługowa była jak największa i nowocześniejsza. Jest to zgodne z trendem, według którego lotniska zarabiają coraz więcej z tzw. źródeł pozalotniskowych. PPL oświadczył, że w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie można rozbudować terminal nawet do przepustowości na poziomie 9 mln pasażerów rocznie. Lotnisko ma być gotowe na przyjęcie pasażerów linii czarterowych i niskokosztowych oraz wspomóc i odciążyć stołeczne Lotnisko Chopina. 

Przetarg, jak zapewnia inwestor, realizowany jest zgodnie z harmonogramem. Wstępnym terminem oddania lotniska w Radomiu do użytku pasażerów miał być październik tego roku, jednak teraz, z powodu przesunięć i problemów z ogłoszeniem postępowania, ocenia się, że port lotniczy będzie gotowy dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Milczarski: Lotnisko w Radomiu musi zostać otwarte wraz z koleją i drogami

Infrastruktura i lotniska

Milczarski: Lotnisko w Radomiu musi zostać otwarte wraz z koleją i drogami

Aleksander Domański 27 stycznia 2020

Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej

Infrastruktura i lotniska

Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej

Emilia Derewienko 08 stycznia 2020

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska

Emilia Derewienko 03 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5