Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

PPL szuka projektanta przebudowy terminalu na Chopinie. Ruszył przetarg


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-02-12 14:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL szuka projektanta przebudowy terminalu na Chopinie. Ruszył przetarg
fot. Kuba Balcerski/ Lotnisko Chopina
Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, właściciel Lotniska Chopina, otworzyło postępowanie na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej rozbudowy terminalu i pirsu południowego na Okęciu. Termin składania ofert mija 15 marca tego roku.
Zadanie przetargowe polega na opracowaniu kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej i materiałów przetargowych. Wykonawca będzie również pełnił nadzór autorski w celu realizacji zadania inwestycyjnego „Rozbudowa Terminala i pirsu południowego w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie”.

W ramach inwestycji PPL oczekuje opracowania koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych wraz z opracowaniem materiałów przetargowych i nadzorem autorskim nad robotami budowlanymi.

PPL przy wyborze wykonawcy będzie kierował się kryterium ceny (60%), terminu realizacji (30%) oraz doświadczenia głównego projektanta (10%). Potencjalny projektant będzie zobowiązany do wpłacenia wadium w wysokości 300 tys. zł. Termin składania propozycji mija 15 marca.

Przebudowa Lotniska Chopina jest niezbędna, aby stołeczny port mógł obsłużyć stale rosnące zapotrzebowanie na rejsy z i do Polski. – Przepustowość Lotniska Chopina dramatycznie się kurczy. Obecnie w momencie tzw. szczytów wykorzystujemy 100% naszych zasobów. Należy pamiętać, że przepustowość nie ogranicza się wyłącznie do dróg startowych – dotyczy to także pozostałych elementów infrastruktury i jest tak słaba, jak jej najsłabsze ogniwo – mówił pod koniec ubiegłego roku Piotr Rudzki, rzecznik PPL-u.

Do tej pory spółka otworzyła już postępowania na wykonanie przebudowy drogi kołowania oraz budowy drogi szybkiego zjazdu z drogi startowej na stołecznym lotnisku, ukazał się również przetarg na budowę czterech gate’ów autobusowych i modernizację stref kontroli.

Z kolei w grudniu ubiegłego roku PPL podpisał porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej na przekazanie terenu o powierzchni ok. 8,5 tys. m kw. w dzierżawę PPL, co pozwoli przebudowy północnej części terminalu, w którym znajduje się strefa dla pasażerów podróżujących do krajów poza Schengen. Pozyskany teren umożliwi m.in., utworzenie nowych stanowisk postojowych dla samolotów pasażerskich – 8 samolotów typu C (np. Boeing 737) lub – w zależności od potrzeb – 3 samolotów typu E (np. Boeing 787) i 2 samolotów typu C.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT oferuje pracę na Lotnisku Chopina. Ruszyła rekrutacja

Pasażer i linie lotnicze

LOT oferuje pracę na Lotnisku Chopina. Ruszyła rekrutacja

Redakcja 04 lutego 2019

Lotnisko Chopina wyprzedza europejskich konkurentów

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina wyprzedza europejskich konkurentów

Justyna Urbaniak 27 stycznia 2019

Wjedź online na parking przy Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Wjedź online na parking przy Lotnisku Chopina

Redakcja 25 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5