Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Przetarg na przebudowę drogi kołowania


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-08 13:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Przetarg na przebudowę drogi kołowania
fot. Lotnisko Chopina
Państwowe Porty Lotnicze ogłosiły przetarg na wykonanie przebudowy drogi kołowania oraz budowy drogi szybkiego zjazdu z drogi startowej. Otwarcie ofert 21 stycznia w siedzibie spółki.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Budowa drogi szybkiego zjazdu z drogi startowej 1 (DS-1) pomiędzy drogami kołowania DK-N1 a DK-N3 na Lotnisku Chopina w Warszawie”. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie otrzymanej od zamawiającego dokumentacji. Przebudowa drogi kołowania obejmuje również ingerencje w infrastrukturę elektroenergetyczną, teletechniczną, kanalizację deszczową i oświetlenie nawigacyjne.

Jeżeli wszystko pójdzie z planem, prace powinny rozpocząć się z początkiem marca a zakończyć maksymalnie do końca lipca tego roku. Jednym kryterium wyboru oferty będzie cena. Oferenci, by przystąpić do przetargu, muszą uiścić wadium w wysokości ćwierć miliona złotych za każde z dwóch zadań. Jeżeli więc ktoś będzie chciał wykonać obie prace, powinien wyłożyć pół miliona złotych.

Lotnisko Chopina wymaga pilnej rozbudowy, pomimo ambitnych rządowych planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i otwarcia tego lotniska już w 2027 roku. Nowy port lotniczy w Baranowie miałby przejąć połączenia z Okęcia. Lotnisko Chopina pada ofiarą własnego sukcesu i ma coraz większe problemy z przepustowością w godzinach szczytu. Stąd plan generalny rozbudowy Okęcia opracowany przez zarządzające obiektem Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” i zaakceptowany przez Ministerstwo Infrastruktury. Prace zwiększające możliwości obsługi pasażerów do 22 mln rocznie powinny się zakończyć w 2022 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina obsłużyło w 2018 roku rekordowe 17,76 mln pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina obsłużyło w 2018 roku rekordowe 17,76 mln pasażerów

Aleksander Domański 04 stycznia 2019

Porozumienie z MON podpisane. Rozbudowa Lotniska Chopina możliwa

Prawo i polityka

Porozumienie z MON podpisane. Rozbudowa Lotniska Chopina możliwa

Emilia Derewienko 21 grudnia 2018

Schiphol nie pozbędzie się ruchu czarterowego tak łatwo. Czego może nas to nauczyć?

Infrastruktura i lotniska

Schiphol nie pozbędzie się ruchu czarterowego tak łatwo. Czego może nas to nauczyć?

Justyna Urbaniak 17 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5