Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PPL: Koniec sporu zbiorowego


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-16 09:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL: Koniec sporu zbiorowego
fot. Chopin Airport
Trwający od połowy listopada ub.r. spór zbiorowy w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" został zakończony – poinformowała we wtorek firma. Jak dodano, pozostający w sporze związek zawodowy wycofał się ze zgłaszanych wcześniej postulatów.
Przedsiębiorstwo podało w komunikacie, że Związek Zawodowy Pracowników Lotnictwa Cywilnego (ZZPLC) odstąpił od kontynuowania sporu zbiorowego i podpisał porozumienie w piątek 11 stycznia.
Jak dodano, podpisane w piątek przez ZZPLC porozumienie było tym samym, jakie przyjęły na początku grudnia ub.r. pozostałe związki działające w PPL. Według przedsiębiorstwa, związki zawodowe, godząc się na nie, odstąpiły od zgłaszanych wcześniej – zdaniem firmy – niekorzystnych dla PPL postulatów.

Z komunikatu wynika, że podpisane przez związki porozumienie z pracodawcą dotyczyło wypłaty nagrody uznaniowej dla pracowników przedsiębiorstwa za 2018 rok.

"W spór zbiorowy związek wszedł 13 listopada ubiegłego roku, zarzucając pracodawcy m.in. wstrzymywanie wypłaty nagrody uznaniowej, która miała wynieść 10 proc. wysokości zarobków. Tymczasem prezes PPL od początku proponował rozwiązanie korzystniejsze dla pracowników, a więc nagrody na poziomie 19 proc., czyli ok. 14 tys. złotych. Warunek był jeden – zawarcie porozumienia" – wskazano w komunikacie.

PPL dodało, że ZZPLC domagał się gwarancji zatrudnienia na 5 lat. "Wiązało się to z koniecznością zabezpieczenia finansowego odpraw sięgających nawet 300 tys. zł dla osób, które zostałyby ewentualnie w tym okresie zwolnione. Według prezesa PPL Mariusza Szpikowskiego żądanie to było nierealne do spełnienia" – czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. PPL zarządza, bądź jest współwłaścicielem, większości polskich lotnisk: Kraków Airport – największe regionalne lotnisko w Polsce, Szczecin-Goleniów, Poznań-Ławica, Rzeszów-Jasionka, MPL Warszawa-Modlin, PL Gdańsk, PL Wrocław, PL Mazury (Szymany), Bydgoszcz-Szwederowo, MPL Katowice-Pyrzowice, Zielona Góra-Babimost. "Perłą w koronie" PPL-u jest największy port lotniczy w Polsce – lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Aleksander Domański 11 grudnia 2018

Baltona: Lotnisko Chopina to nasz „okręt flagowy”

Biznes i przemysł

Baltona: Lotnisko Chopina to nasz „okręt flagowy”

Aleksander Domański 05 grudnia 2018

OPZZ wspiera związkowców. Szumlewicz: Polityka PPL-u jest antypracownicza

Prawo i polityka

OPZZ wspiera związkowców. Szumlewicz: Polityka PPL-u jest antypracownicza

Emilia Derewienko 23 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5