Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Poznań: 203 tys. pasażerów w sierpniu. Wzrost o 85 proc. rok do roku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-09-13 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: 203 tys. pasażerów w sierpniu. Wzrost o 85 proc. rok do roku
fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Port Lotniczy Poznań obsłużył w sierpniu 203 tys. pasażerów - poinformował w mediach społecznościowych Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Wyniki z ósmego miesiąca 2021 roku oznaczają wzrost o 93 tys. podróżnych, czyli o 85 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od stycznia do sierpnia bieżącego roku z siatki połączeń wielkopolskiego lotniska skorzystało w sumie 538 tys. pasażerów.

Niedawno linie lotnicze Ryanair ogłosiły zimowy rozkład lotów z Poznania oraz inaugurację czterech nowych połączeń. Łącznie od października tani przewoźnik zaoferuje 23 trasy ze stolicy Wielkopolski.
Na liście nowych miejsc docelowych z Poznania, obsługiwanych przez niskokosztowca z Zielonej Wyspy, pojawią się Amman, Bruksela, Helsinki czy Manchester. 

– Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. To potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii –podkreślił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczych wchodzących w skład Grupy Ryanair. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Poznań-Ławica wzięli udział w lipcu w delegacji Województwa Wielkopolskiego, pod przewodnictwem Jacka Bogusławskiego, która przebywała z wizytą studyjną w Niderlandach. Jej celem było poznanie rozwiązań w obszarze wykorzystania wodoru w regionalnym lotnisku oraz nawiązanie współpracy w obszarze gospodarki wodorowej. Groningen Airport Eelde jako pierwszy port na świecie stworzy bowiem Lotniczą Dolinę Wodorową, wpisaną w strategię lotniska na lata 2021-2030.

Podczas pobytu delegacja miała również możliwość spotkania z przedstawicielem europejskiej Doliny Wodorowej, która obejmuje Prowincję Groningen. Omówiono wówczas potencjał drzemiący w koalicji Dolin Wodorowych, które powinny w pełni wykorzystywać transport drogowy, kolejowy, wodny oraz lotniczy oparty na wodorze w budowę przyszłości transportu lotniczego w sposób zrównoważony, tj. w poszanowaniu celów klimatycznych. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
11 nowych tras Ryanaira z Brukseli. Połączenie z Belgią zyska Poznań

Pasażer i linie lotnicze

11 nowych tras Ryanaira z Brukseli. Połączenie z Belgią zyska Poznań

Rafał Dybiński 31 sierpnia 2021

Poznań na liście nowych miejsc docelowych z portu w Belgii

Pasażer i linie lotnicze

Poznań na liście nowych miejsc docelowych z portu w Belgii

Rafał Dybiński 20 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5