Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Podpisano umowę dofinansowania lotniska w Suwałkach


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-04-10 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podpisano umowę dofinansowania lotniska w Suwałkach
fot. Pixabay
– Przekazując 3 mln zł dotacji na budowę lotniska chcemy wspierać rozwój gospodarczy miasta Suwałk i całego powiatu – powiedział w czwartek (4 kwietnia) w suwalskim ratuszu Artur Kosicki, marszałek województwa podczas podpisywania umowy dofinansowania lotniska w Suwałkach.
Marszałek zadeklarował, że zarząd województwa będzie nadal wspierał subregion suwalski, również dzięki silnej reprezentacji i zaangażowaniu radnych wojewódzkich z tego regionu w sejmiku: Romualda Łanczkowskiego i Pawła Wnukowskiego. – Stawiamy na rozwój nie tylko silnych ośrodków miejskich, takich jak Białystok, ale także miast mniejszych, by rozwój województwa przebiegał faktycznie w sposób zrównoważony – podkreślił marszałek Kosicki.

Radości z otrzymania dotacji nie ukrywał gospodarz spotkania, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. – Cieszę się bardzo, że władze województwa wspierają nasze miasto i składam wyrazy uznania i słowa podziękowania marszałkowi – zaznaczył. Prezydent podkreślił również, że dzięki dotacji z województwa powstanie lotnisko, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lokalnego biznesu.

Zgodnie z projektem umowy dotacja na budowę suwalskiego lotniska jest przeznaczona na dofinansowanie części wydatków poniesionych przez Miasto Suwałki w roku 2019 na prace budowlane związane z budową drogi startowej, płyty do zawracania, drogi kołowania i płyty postojowej dla samolotów. Utwardzony pas startowy w Suwałkach będzie drugą tego typu inwestycją publiczną w Podlaskiem. Kwota wsparcia to 3 mln zł – pierwsza trzymilionowa transza została przyznana portowi jeszcze w ubiegłym roku.

Budowa lokalnego lotniska w Suwałkach ma kosztować 27 mln zł i wedle planu zakończy się uruchomieniem lotniska w czerwcu tego roku. Pas startowy na suwalskim lotnisku będzie miał 1320 m długości i 30 m szerokości. To pozwoli na korzystanie z niego przez samoloty pasażerskie przewożące do 50 osób, w tym śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki czy małe samoloty o napędzie tłokowym. W ramach inwestycji powstaną również: płyta do zawracania, płyta postojowa, droga kołowania i infrastruktura techniczna. Wykonawca kończy obecnie prace ziemne i niedługo przystąpi do utwardzenia pasa startowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ruszyła budowa lotniska w Suwałkach

Infrastruktura i lotniska

Ruszyła budowa lotniska w Suwałkach

Aleksander Domański 26 września 2018

Suwałki rozstrzygnęły przetarg na budowę pasa startowego na lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Suwałki rozstrzygnęły przetarg na budowę pasa startowego na lotnisku

Justyna Urbaniak 30 lipca 2018

Suwałki: Koszt budowy nowego pasa dwa razy wyższy, niż zakładano

Infrastruktura i lotniska

Suwałki: Koszt budowy nowego pasa dwa razy wyższy, niż zakładano

Justyna Urbaniak 26 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5