Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

PLL LOT zawarły umowę code-share z Air Astana


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-03-29 14:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Air Astana

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT zawarły umowę code-share z Air Astana
fot. Air Astana
Polskie Linie Lotnicze LOT i przewoźnik z Kazachstanu, Air Astana, podpisali umowę na możliwość sprzedaży biletów na bezpośrednie rejsy LOT-u z Warszawy do stolicy Kazachstanu – Astany, i dalej na całą swoją siatkę krajową i międzynarodową.
Pod zaktualizowanymi umowami interline, LOT sprzedaje bilety na loty do Ałmaty z Warszawy, które obejmują lot łączony przez Astanę. Bilety sprzedawane są na zasadzie "jednego biletu". Pasażerowie LOT-u skorzystają z partnerstwa z kazachstańskim przewoźnikiem, które obejmuje możliwość zakupu biletu łączonego, w konkurencyjnej cenie na loty do Ałmaty przez Astanę (na połączenia LOT i Air Astana). Oczekuje się, że spowoduje to szybki wzrost usług na rynku kazachstańskim.

Więcej turystów z Polski w Kazachstanie

– LOT stanie się bardziej rozpoznawalną marką na rynku kazachstańskim i przyciągnie coraz więcej klientów, którzy będą podróżować na jednym bilecie nie tylko do Astany, ale także do drugiego dużego miasta w Kazachstanie, Ałmaty – mówi Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej LOT.

Cieszą się także przedstawiciele kazachskiego przewoźnika. – Nie możemy się doczekać powitania większej ilości turystów z polski w pięknym kraju, jakim jest Kazachstan. Cieszymy się również, że będziemy mogli podróżować z Astany i Ałmaty do Warszawy, która jest międzynarodowym kierunkiem turystycznym – dodaje Susith Hettihewa, regionalny dyrektor generalny Air Astana.

LOT zainicjował połączenie pomiędzy Warszawą i Astaną w maju 2017 roku, korzystając z samolotów Boeing 737-800 NG, posiadających 186 miejsc, z trzema klasami podróży: business, premium economy i economy. W tym roku powyższe rejsy będą obsługiwane przez samoloty Boeing 737 MAX 8, które stanowią najnowszy typ maszyn wąskokadłubowych w flocie LOT-u (o takiej samej liczbie miejsc siedzących we wszystkich trzech klasach podróży).

Obecnie rejsy LOT-u na trasie Warszawa – Astana odbywają się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, a połączenia Astana – Warszawa odbywają się we wtorki, czwartki i soboty. Ponadto, czwarte połączenie z Warszawy do Astany w soboty, zostanie wprowadzone z dniem 28 kwietnia. Lot trwa około 5 godzin.

Air Astana się otwiera

W tym momencie Air Astana obsługuje loty do ponad 60 krajowych i międzynarodowych tras z węzłów w Astanie i Ałmaty. Linie lotnicze zostały pierwszym przewoźnikiem z Rosji, Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) i Europy Wschodniej, który otrzymał prestiżową, czterogwiazdkową ocenę od Skytrax na World Airline Awards 2012 i został również nazwany „Najlepszą linią lotniczą Azji Środkowej i Indii” w tym samym roku. Oba osiągnięcia zostały powtórzone w 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 roku.

LOT jest również w trakcie omawiania porozumienia interline z liniami lotniczymi z Ameryki Północnej, Alaska Airlines. Umowa między przewoźnikami ma zostać podpisana do połowy tego roku. Pasażerowie podróżujący LOT-em do USA, będą mogli korzystać z dalszych połączeń w obrębie Stanów Zjednoczonych na pokładzie samolotów Alaska Airlines, a w siatce połączeń znajdą się miejsca dotychczas zupełnie poza zasięgiem narodowego przewoźnika, jak choćby Hawaje czy Alaska.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
2,5 mln zł premii dla zarządu PLL LOT

Biznes i przemysł

2,5 mln zł premii dla zarządu PLL LOT

Emilia Derewienko 27 marca 2018

Największy Dreamliner we flocie Singapore Airlines

Biznes i przemysł

Największy Dreamliner we flocie Singapore Airlines

Magdalena Wosińska 26 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS