Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PLL LOT: Ustalono harmonogram rozmów ze związkowcami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-11-2018
Ostatnia modyfikacja:
06-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
PLL LOT: Ustalono harmonogram rozmów ze związkowcami
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
W środę (7 listopada) po południu rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli Polskich Linii Lotniczych LOT i związków zawodowych w sprawie warunków zatrudnienia pracowników pokładowych. Jak dowiedział się Rynek Lotniczy, środowe spotkanie miało charakter organizacyjny.

Zakończony 1 listopada strajk związków zawodowych PLL LOT nie rozwiązał głównych kwestii sporu, jakimi są warunki zatrudnienia i powrót do regulaminu wynagrodzeń z roku 2010. W tej sprawie w środę o godzinie 15:00 negocjacje rozpoczęli związkowcy i przedstawiciele przewoźnika.

Jak dowiedział się Rynek Lotniczy, wczorajsze spotkanie trwało trzy godziny i miało charakter organizacyjny. Podczas zebrania ustalono harmonogram dalszych spotkań: będą się one odbywały w każdy poniedziałek i środę aż do 16 stycznia – o ile stronom nie uda porozumieć się wcześniej. Termin kolejnych negocjacji został wyznaczony na środę 14 listopada – najbliższy poniedziałek (12 listopada) jest bowiem dniem wolnym od pracy.

Ustalono również reprezentantów obu stron. Rada Nadzorcza LOT oddelegowała Bartosza Piechotę do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu przedsiębiorstwa i prowadzenia rozmów ze strajkującymi. W negocjacjach z ramienia przewoźnika wezmą udział również Mariusz Gałązka, Kaja Szwychowska, Magdalena Pieśniewska (dyrektor HR) oraz Mateusz Bączkowski, dyrektor biura prawnego. W rozmowach nie będzie uczestniczył prezes LOT-u Rafał Milczarski. Związkowców reprezentować będzie Monika Żelazik, Agnieszka Szelągowska i Adam Rzeszot.

Na mocy zawartego 1 listopada porozumienia, kończącego strajk w PLL LOT, związkowcy zobowiązali się do zakończenia akcji protestacyjnej, a strony obiecały „zachowanie spokoju społecznego” przez co najmniej 2 lata. Przywrócono do pracy przewodniczącą związku zawodowego Monikę Żelazik oraz pozostałe 66 osób zwolnionych dyscyplinarnie z powodu uczestnictwa w strajku. LOT zgodził się na uchylenie nagany nałożonej na Adama Rzeszota. Co istotne, spółka zobowiązała się do niedochodzenia od organizatorów, kierujących strajkiem lub uczestników strajku, roszczeń pieniężnych, związanych z rozpoczętym 18 października protestem.

PLL LOT oszacowały wstępnie koszty trwającego 14 dni strajku związków zawodowych. To 15 mln zł, na co składają się koszty krótkoterminowych umów ACMI na samoloty zastępcze (tzw. wet lease), odwołane rejsy, których w sumie, z powodu braków załogowych naliczono 130 na 4619 zaplanowanych (co stanowiło 2,8% ogólnej liczby połączeń – przyp. red.), koszty zwoływania sztabów kryzysowych i utracone przychody ze sprzedaży biletów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało 2022 rok

Biznes i przemysł

Grudniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej

Biznes i przemysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

LOT: Jak ma działać system premiowy, którego nie chcą związkowcy?

Prawo i polityka

LOT i związki zawodowe nie wypracowały porozumienia. Będzie strajk?

Prawo i polityka

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało 2022 rok

Biznes i przemysł

Grudniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej

Biznes i przemysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

LOT: Jak ma działać system premiowy, którego nie chcą związkowcy?

Prawo i polityka

LOT i związki zawodowe nie wypracowały porozumienia. Będzie strajk?

Prawo i polityka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5