Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

PGL stawia twarde warunki w sprawie Condora


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-01 13:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Junge Welt

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PGL stawia twarde warunki w sprawie Condora
fot. Condor
Linia Lotnicza Condor-Flugdienst GmbH nie jest jeszcze uratowana. Wyraźnie wątpliwe jest przejęcie wakacyjnego przewoźnika przez Polską Grupę Lotniczą – uważa niemiecki "Junge Welt".
Spiegel" poinformował już w ubiegłym tygodniu, że umowa na proponowanych nowych warunkach wydaje się nierealna z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Według niemieckich dziennikarzy spółka matka PLL LOT postawiła ekstremalne wymagania wobec Federalnego Ministerstwa Gospodarki w Berlinie. Negocjator podejrzewał nawet, że warunki zostały celowo podniesione, aby ostatecznie zrezygnować z umowy zakupu.

Według doniesień "Junge Welt" w praktyce Polska Grupa Lotnicza (PGL) domaga się od niemieckich władz umorzenia 380 mln euro pożyczki pomostowej dla Condora, udzielonej jesienią przez bank KfW. Akceptacja oferty PGL doprowadziłaby do umorzenia zobowiązania Condora przez rząd federalny i land Hesja. Na takim rozwiązaniu skorzystałaby oczywiście polska strona, która przejęłaby niemieckiego przewoźnika za znacznie mniejszą kwotę niż uzgodniona w porozumieniu wypracowanym w styczniu. Wycofanie z kontraktu wiązałoby się natomiast z karami umownymi. Ich ewentualnej wysokości nie można jeszcze przewidzieć.

Zarówno linie lotnicze LOT, jak i Condor, są zajęte obecnie rządowymi akcjami związanymi z powrotami do kraju rodaków, których zaskoczyła fala zamykania granic w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Rynek podróży lotniczych, a zwłaszcza tych w Europie, nie ma jednak dobrych perspektyw po zakończeniu bieżącego kryzysu. Na razie przewoźnik z Hesji rozważa krótkoterminową pracę dla wszystkich zatrudnionych w bazach na terenie Niemiec.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Flota Condor Flugdienst GmbH składa się z 53 samolotów. Linie oferują loty do 81 destynacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kaźmierczak: PGL powinna się skupić na rozwijaniu LOT-u

Biznes i przemysł

Kaźmierczak: PGL powinna się skupić na rozwijaniu LOT-u

Rafał Dybiński 14 kwietnia 2020

Condor pomaga przy żniwach niemieckim rolnikom

Pasażer i linie lotnicze

Condor pomaga przy żniwach niemieckim rolnikom

Rafał Dybiński 10 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5