Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

PAŻP w dobie koronawirusa


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-03-12 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP w dobie koronawirusa
fot. PAŻP
PAŻP w dobie koronawirusa
PAŻP w dobie koronawirusa
PAŻP w dobie koronawirusa
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej  jest przygotowana na utrzymanie ciągłości pracy operacyjnej i zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu lotniczym w sytuacji dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym rzecznik PAŻP Paweł Łukaszewicz.
– W tej chwili żaden z pracowników PAŻP nie jest zakwalifikowany jako nosiciel wirusa COVID-19, z punktu widzenia wytycznych GIS nie wystąpiła również konieczność poddania któregokolwiek z pracowników kwarantannie – informuje Łukaszewicz. Jak dodaje, w związku decyzjami administracji rządowej związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, Agencja podjęła szereg działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie ewentualnego ryzyka zarażenia przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości i najwyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

– Na naradzie z udziałem przedstawicieli służb operacyjnych, technicznych i ośrodków regionalnych kierownictwo Agencji podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków profilaktycznych, które zminimalizują ryzyko zarażenia wśród pracowników Agencji – tłumaczy rzecznik PAŻP.

Jak wyjaśnia, chodzi m.in. o wydzielenie specjalnych stref bezpieczeństwa dla służb operacyjnych, we wszystkich organach kontroli ruchu lotniczego, z ograniczonym dostępem osób trzecich w tym pracowników nieoperacyjnych. – Dla pełnego bezpieczeństwa służb operacyjnych, część z pracowników wsparcia administracyjnego otrzymała możliwość pracy zdalnej, na dwa tygodnie zawieszono funkcjonowanie Ośrodka Szkolenia i wstrzymano realizację szkoleń. Ponadto w specjalnym trybie funkcjonuje ośrodek zdrowia, pomieszczenia Agencji wyposażono w dodatkowe środki higieny, a każdy z pracowników operacyjnych przed podjęciem służby i po jej zakończeniu ma mierzoną temperaturę – mówi Łukaszewicz. Dodaje, że na cyklicznych spotkaniach kierownictwa odpowiednie służby przekazują Prezesowi informacje o bieżącej sytuacji.

Jak zapewnia rzecznik PAŻP, kierownictwo Agencji pozostaje w stałym kontakcie ze służbami operacyjnymi PLL LOT, PPL, lotniskami regionalnymi, a także przedstawicielami administracji rządowej, w tym Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Grupa Lufthansy anuluje ponad 2300 rejsów. To dopiero początek

Prawo i polityka

Grupa Lufthansy anuluje ponad 2300 rejsów. To dopiero początek

Emilia Derewienko 12 marca 2020

LOT: Dostosujemy siatkę połączeń do decyzji USA

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Dostosujemy siatkę połączeń do decyzji USA

Łukasz Malinowski 12 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5