Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

PAŻP: Centrum zapasowe COM CENTRE EPWW gotowe


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-12-26 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAŻP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PAŻP: Centrum zapasowe COM CENTRE EPWW gotowe
fot. PAŻP
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła bliźniaczy modułu systemu ECG (EATM Communication Gateway), a więc systemu przekazującego dane lotnicze m.in. plany lotów, NOTAM i METEO.
Moduł został zaprojektowany w taki sposób, by na wypadek awarii systemu, niemal natychmiast przejąć funkcje głównego systemu komunikacyjnego ECG i tym samym pracę operacyjną. Dzięki temu, zapewniona będzie nieprzerwana dostawa danych lotniczych do systemów kontroli ruchu lotniczego. Dane te są kluczowe do pracy ATC, a system zapasowy, docelowo usytuowany w niezależnej lokalizacji podnosi poziom bezpieczeństwa i gwarantuje ciągłość świadczenia usług w sytuacjach niestandardowych, bądź awaryjnych.

Udało się też wdrożyć system wymiany informacji CADAS dla użytkowników podłączonych do systemu ECG i korzystających z wymiany danych lotniczych oraz meteorologicznych (m.in. planów lotów, wiadomości NOTAM oraz wiadomości pogodowych). Był to ostatni etap migracji AFTN do AMHS. Oznacza to, że lokalni użytkownicy, którzy muszą mieć zapewniony dostęp do danych lotniczych będą mogli nie tylko wysyłać i odbierać wiadomości AFTN, ale również AMHS. Nowa funkcjonalność umożliwia odbieranie i wysyłanie załączników np.: map pogodowych czy informacji pogodowych, wysyłanych przez dostawców tych danych. Architektura systemu, w której zastosowano redundancję i wirtualizację zabezpiecza utrzymanie działania systemu na wypadek awarii jego części, co daje gwarancję jego niezakłóconej pracy. Ma to bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa, zapewniając użytkownikom nieprzerwany dostęp do danych.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
skyguide dołącza do A6 Alliance

Biznes i przemysł

skyguide dołącza do A6 Alliance

Redakcja 01 stycznia 2021

PAŻP: Szukamy oszczędności i nie chcemy zwolnień

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Szukamy oszczędności i nie chcemy zwolnień

Łukasz Malinowski 05 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5