Partner serwisu
Biznes i przemysł

Partnerstwo ISAE Group i Dassault Systèmes

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-07-2023
Ostatnia modyfikacja:
09-07-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Partnerstwo ISAE Group i Dassault Systèmes
fot. Dassault Systèmes
Dassault Systèmes i sieć ISAE Group, obejmująca sześć wiodących szkół inżynierii lotniczej we Francji, ogłosiły partnerstwo w celu rozwijania umiejętności studentów w zakresie najnowszych praktyk cyfrowych stosowanych w przemyśle lotniczym i kosmicznym. ISAE Group wdroży platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes w swoich programach szkoleniowych przeznaczonych dla 7 tys. studentów.

Podczas Paris Air Show, umowę partnerstwa podpisał Olivier Lesbre, prezes ISAE Group, oraz Florence Verzelen, wiceprezes wykonawcza ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes.
 
Przemysł lotniczy, od dawna znany z dokonywania przełomów technologicznych w oparciu o najbardziej rygorystyczne wymagania, przechodzi głębokie zmiany. Składają się na nie dekarbonizacja transportu lotniczego, rosnące potrzeby w obszarze obserwacji Ziemi, obrony, bezpieczeństwa i komunikacji oraz intensywny rozwój sektora kosmicznego i rynku dronów. W odpowiedzi na te możliwości i wyzwania, cały ekosystem musi ulec cyfrowej transformacji, aby zwiększyć elastyczność i wydajność procesów innowacji oraz współpracy.
 
W świetle tych zmian, instytucje szkolnictwa wyższego muszą pomóc swoim studentom w zdobywaniu umiejętności współgrających z nowymi praktykami. Dzięki partnerstwu z Dassault Systèmes, ISAE Group zintegruje platformę 3DEXPERIENCE i aplikacje Dassault Systèmes z systemem nauczania, aby osiągnąć cele szkoleniowe wyznaczone przez szkoły należące do sieci. - ISAE odgrywa kluczową rolę w ekosystemie szkoleniowym we Francji. Dzięki platformie 3DEXPERIENCE nasze partnerstwo umożliwi nam stworzenie silnej synergii między tym ekosystemem a producentami przemysłu lotniczego i kosmicznego. Platforma 3DEXPERIENCE jest szeroko stosowana w całej branży. Zapewnia innowacyjne i dynamiczne środowisko uczenia się, specjalnie dostosowane do skali sieci szkół, co umożliwia wykorzystanie i dzielenie się najlepszymi praktykami w nauczaniu - powiedziała Florence Verzelen.
 
Platforma 3DEXPERIENCE i jej aplikacje wykorzystywane są do tworzenia wirtualnych bliźniaków produktów i zarządzania cyklem ich życia. W ten zakres wchodzi zarządzanie projektami, projektowanie wspomagane komputerowo, produkcja wspomagana komputerowo, inżynieria systemów i obliczenia strukturalne. Obejmuje on również technologie immersyjne oraz symulację płynów, złożonych systemów, systemów multi-fizycznych i procesów produkcyjnych, a także reprezentację i planowanie linii montażowych oraz fabryk Przemysłu 4.0.
 
Partnerstwo zapewni zespołowi 3DEXPERIENCE Edu firmy Dassault Systèmes i szkołom ISAE Group ramy ścisłej współpracy w obszarach takich, jak: adopcja nowych kompetencji we wszystkich programach nauczania, tworzenie programów certyfikacji oraz zapewnianie innowacyjnego systemu nauki, badań i wsparcia dla startupów ISAE Group. - Cieszymy się, że możemy współpracować z Dassault Systèmes. Jest to świadectwo naszego wspólnego zaangażowania w rozwój wiedzy i umiejętności, które umożliwią transformację cyfrową przemysłu lotniczego i kosmicznego. Łącząc metody nauczania z technologiami cyfrowymi, odpowiadamy również na oczekiwania naszych przyszłych studentów, a także producentów w branży - powiedział Olivier Lesbre.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Nowak (Embraer): E-Jety E2 sprawdzają się w Europie

Biznes i przemysł

Nowak (Embraer): E-Jety E2 sprawdzają się w Europie

Piotr Bożyk 13 września 2023

Airbus: Liczymy, że w końcu dostarczymy nowe samoloty do LOT-u

Biznes i przemysł

Recaro i Embraer opracują fotele dla samolotów E-Jet E1 i E2

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Nowak (Embraer): E-Jety E2 sprawdzają się w Europie

Biznes i przemysł

Nowak (Embraer): E-Jety E2 sprawdzają się w Europie

Piotr Bożyk 13 września 2023

Airbus: Liczymy, że w końcu dostarczymy nowe samoloty do LOT-u

Biznes i przemysł

Recaro i Embraer opracują fotele dla samolotów E-Jet E1 i E2

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5