Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Obowiązkowe szczepienia w airBaltic. Groźba zawieszenia w przypadku ich braku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-10-13 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/airBaltic

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Obowiązkowe szczepienia w airBaltic. Groźba zawieszenia w przypadku ich braku
fot. airBaltic
Łotewskie linie lotnicze airBaltic postanowiły, że od 15 listopada 2021 roku szczepienia przeciwko COVID-19 dla całego personelu będą obowiązkowe. Brak certyfikatu z kodem QR lub zaświadczenia o wyzdrowieniu będzie wiązał się z poważnymi konsekwencjami.
Przewoźnik z Europy Wschodniej postrzega taki ruch jako najszybszy sposób wyjścia z pandemii. – Jesteśmy dumni, że już 87 proc. naszych pracowników jest zaszczepionych lub odpornych na wirusa COVID-19. Staramy się zapewniać najbezpieczniejsze wrażenia z latania nie tylko naszym pasażerom, ale także naszym pracownikom – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Linie lotnicze z Łotwy aktualnie posiadają pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa pod względem COVID-19. – Podjęta decyzja zapewni nam również niezakłócone operacje, ponieważ coraz więcej krajów wymaga dowodu szczepień dla załóg lotniczych – dodał Gauss.

Od 15 listopada, jeśli osoba zatrudniona w airBaltic nie będzie w stanie przedstawić odpowiedniego certyfikatu szczepień przeciwko COVID-19 lub zaświadczenia o wyzdrowieniu, wówczas zostanie zawieszona w pracy bez prawa do wynagrodzenia.

Linie lotnicze z Europy Wschodniej zatrudniają obecnie 1366 osób, w tym 200 pilotów i 342 członków personelu pokładowego. Przewoźnik z Łotwy był jedną z pierwszych firm w kraju, które wdrożyły państwowe szczepienia przeciwko COVID-19 w miejscu pracy.

Ujednolicona flota airBaltic składa się obecnie z 32 odrzutowców A220-300. Samoloty przewoźnika z Łotwy docierają do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie.  Głównym udziałowcem linii lotniczych jest państwo łotewskie, posiadające 96,14 proc. akcji, a pozostałe 3,86 proc. należy do Larsa Thuesena.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dubaj dołączył do miejsc docelowych rejsów airBaltic. Najdłuższa trasa z Rygi

Pasażer i linie lotnicze

Dubaj dołączył do miejsc docelowych rejsów airBaltic. Najdłuższa trasa z Rygi

Rafał Dybiński 28 września 2021

Polecieliśmy A220-300 nad Warszawą. "Żadna magia, ale najnowsza technologia"

Pasażer i linie lotnicze

Polecieliśmy A220-300 nad Warszawą. "Żadna magia, ale najnowsza technologia"

Rafał Dybiński 20 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5