Nowy włoski rząd chce powstrzymać sprzedaż Alitalii - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Nowy włoski rząd chce powstrzymać sprzedaż Alitalii


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-05-20 08:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy włoski rząd chce powstrzymać sprzedaż Alitalii
fot. Alitalia
Nowy włoski rząd potwierdził, że zamierza powstrzymać sprzedaż znajdującej się w stanie upadłości Alitalii. Koalicja jest zgodna w stwierdzeniu, że Włochy powinny utrzymać "konkurencyjnego przewoźnika krajowego".
Prawicowy szef ekonomii Lega Nord, Claudio Borghi, potwierdził, że koalicja, w skład której wchodzi również ruch 5-Star, zamierza powstrzymać sprzedaż Alitalii, ale powstrzymał się od wyraźnego stwierdzenia, że ​​włoskie państwo ponownie zdecyduje się na renacjonalizację linii.

Obecnie przewoźnik jest w trakcie postępowania upadłościowego i, w ramach tego procesu, do tej pory uzyskał trzy oferty m.in. Lufthansy, Wizz Air i konsorcjum, w skład którego wchodzi easyJet i amerykańska firma inwestycyjna Cerberus Capital, na zakup udziałów w spółce.

Marcowy termin składania ofert został przesunięty na październik, aby umożliwić licytantom dostosowanie się i zaaklimatyzowanie we włoskim rządzie po wyborach.

Narodowy przewoźnik Włoch od wielu lat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, nie może również porozumieć się ze swoimi pracownikami. Załodze w kwietniu ubiegłego roku zaproponowano cięcia w pensjach i ograniczenia w zatrudnieniu w zamian za uratowanie firmy przed upadłością. Pensje planowano obniżyć o 8%, a pracę miało stracić około 1,5 tys. z liczącej 17 tys. osób załogi.

Alitalia uruchomiła procedurę upadłościową w maju 2017 roku, jednocześnie została objęta zarządem komisarycznym. Rząd włoski udzielił Alitalii pożyczki w łącznej kwocie 900 mln euro, jednak wzbudziło to sprzeciw i wywołało skargi do Komisji. Równolegle trwały także spekulacje, która firma wykupi spółkę, ratując jednocześnie włoskiego narodowego przewoźnika przed upadłością.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air Italy odbiera pierwszego MAX-a

Biznes i przemysł

Air Italy odbiera pierwszego MAX-a

Magdalena Wosińska 15 maja 2018

KE: Alitalia mogła bezprawnie skorzystać z pożyczki

Prawo i polityka

KE: Alitalia mogła bezprawnie skorzystać z pożyczki

Emilia Derewienko 26 kwietnia 2018

KE wszczyna śledztwo w sprawie pożyczki dla Alitalii

Prawo i polityka

KE wszczyna śledztwo w sprawie pożyczki dla Alitalii

Emilia Derewienko 23 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS