Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Nie było chętnych na zakup marki Alitalia


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-10-06 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nie było chętnych na zakup marki Alitalia
fot. Piotr Bożyk
Nie znalazła się linia lotnicza, która byłaby skłonna wydać 290 mln euro na zakup marki Alitalia. Do godz. 14:00 w dniu 4 października komisarze spółki nie otrzymali żadnej wiążącej oferty, nawet od Italia Trasporto Aereo (ITA), która uznała, że wartość wywoławcza jest poza rynkową ceną - donosi włoskie Corriere della Sera.
Włoski dziennik zwróciła się o potwierdzenie do trójki prawników zarządzających linią Alitalia, którzy jednak nie zamierzają wydać opinii przed zamknięciem procedury, co ma nastąpić dopiero za kilka dni. O rozpoczęciu sprzedaży pisaliśmy w artykule "Włochy: Rozpoczęła się sprzedaż marki Alitalia. Cena wywoławcza 290 mln euro".

Kolejny etap

Komisarze przypominają, że nie mają obowiązku informowania o wyniku, z wyjątkiem przewoźników upoważnionych do udziału w przetargu. W rzeczywistości, o ile nie pojawią się żadne nieoczekiwane niespodzianki, zarządcy Alitalii nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko ogłosić podmiotom dopuszczonym do udziału w przetargu, że przejdą do drugiego etapu przyznawania zamówienia i że w związku z tym dopuszczone zostaną wiążące oferty, nawet o wartości poniżej 290 mln EUR. Według raportów zewnętrznych ekspertów, wartość marki Alitalia wynosi obecnie 145-150 mln euro.

Negocjacje bezpośrednie

Jeżeli druga faza się nie powiedzie, to komisarze będą musieli ogłosić, że procedura nie udała się. W tym scenariuszu to do nich będzie należało przystąpienie do sprzedaży marki "bez ograniczeń proceduralnych w stosunku do wskazanego przez nich podmiotu gospodarczego", jak stwierdzono czarno na białym w dokumencie zapraszającym do udziału w przetargu. W tym przypadku w grę może wchodzić nowa firma ITA.

Tarcie z nową firmą ITA

Jednak ewentualne negocjacje między komisarzami a ITA nie zapowiadają się na łatwe. Trio prawników nie podoba twierdzenie Alfredo Altavilla, prezesa ITA, który uznał, że cena bazowa marki 290 mln euro jest "nierealistyczna". - Ogłoszenie zaskoczyło nas ze względu na uzyskane wartości, które osobiście określiłbym jako nierealistyczne, dla firmy, która w ciągu jedenastu lat wygenerowała trzy i pół miliarda strat operacyjnych - powiedział Altavilla kilka dni temu. Słowa te skłoniły zarząd komisaryczny Alitalii do opublikowania noty, w której potwierdzono, że "szacunki stanowią minimalną wartość wynikającą z ekspertyzy, wymaganej przepisami prawa i przeprowadzonej przez niezależnego specjalistę wyznaczonego w ramach procedury, z zastrzeżeniem pozytywnej opinii komisji nadzorczej".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Italia Trasporto Aereo (ITA) podjęła decyzje flotowe i stawia na nowe airbusy

Pasażer i linie lotnicze

Italia Trasporto Aereo (ITA) podjęła decyzje flotowe i stawia na nowe airbusy

Avgeek 03 października 2021

ITA zapewni lotniskom na Sardynii rejsy do Rzymu i Mediolanu

Pasażer i linie lotnicze

ITA zapewni lotniskom na Sardynii rejsy do Rzymu i Mediolanu

Rafał Dybiński 04 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5