Partner serwisu
Biznes i przemysł

Nowe porozumienie Fokker Next Gen z airBaltic podpisane

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Nowe porozumienie Fokker Next Gen z airBaltic podpisane
Fot. Fokker Next Gen
Fokker Next Gen oraz airBaltic ogłosili wczoraj (14 maja) podpisanie protokołu ustaleń / porozumienia (Memorandum of Understanding - MoU), które przygotowuje grunt pod wspólną współpracę nad przyszłością lotnictwa i nowych samolotów.

Porozumienie to wykorzysta wiedzę airBaltic, aby przyczynić się do rozwoju komercyjnych samolotów Fokker Next Gen napędzanych ciekłym wodorem. Z perspektywy łotewskiej linii jest to idealna okazja do sprawdzenia w przyszłości samolotów na wodór i wybranie odpowiednich dla nich tras.

- airBaltic cieszy się, że w regionie Morza Bałtyckiego pracuje się nad tak innowacyjnymi rozwiązaniami. Jesteśmy dumnym operatorem jednej z najmłodszych flot samolotów w Europie i angażujemy się w inicjatywy dekarbonizacji całej branży. Rozumiemy jednak również, że branża lotnicza potrzebuje wspólnych wysiłków w zakresie rozwoju nowych technologii, aby zrealizować swoje długoterminowe zobowiązania - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Fokker Next Gen, dzięki swojemu doświadczeniu w projektowaniu, certyfikacji i montażu samolotów, opracowuje samolot napędzany ciekłym wodorem, który ma zrewolucjonizować branżę. Samolot zostanie zaprojektowany z podwójnym systemem zbiorników paliwa, dzięki czemu będzie mógł również latać na zrównoważonym paliwie lotniczym (SAF) lub zwykłym paliwie lotniczym, gdy ciekły wodór nie będzie dostępny.

- Cieszymy się, że możemy podpisać to porozumienie i współpracować z Fokker Next Gen, dzieląc się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniem w ich pracy nad rozwojem samolotu napędzanego wodorem. Postrzegamy to jako ważny krok dla przyszłości lotnictwa - dodał Gauss.

airBaltic chce osiągnąć neutralność węglową do 2050 r., zgodnie ze zobowiązaniami branży lotniczej i UE. Aby osiągnąć ten cel w dłuższej perspektywie, linia dąży do rozwoju doskonałości operacyjnej, badając innowacyjne rozwiązania jak powyższa współpraca z firmą Fokker.

- Zaangażowanie airBaltic w samoloty napędzane wodorem ma kluczowe znaczenie. Nasz wspólny wysiłek nie tylko napędza innowacyjne projekty samolotów, oparte na bezpośrednich opiniach ich użytkowników, ale także pobudza gospodarkę holenderską i łotewską. Ta współpraca podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w pionierskie działania na rzecz przyszłości lotnictwa - powiedział Juriaan Kellermann, dyrektor generalny Fokker Next Gen.

Współpraca ta ma także na celu wykorzystanie mocnych stron obu firm i zbadanie ogromnego potencjału komercyjnych samolotów napędzanych ciekłym wodorem dla sektora lotniczego.

O Fokker Next Gen

Fokker Next Gen dąży do umożliwienia ekologicznych podróży lotniczych poprzez pionierskie samoloty przyjazne dla środowiska, zasilane odnawialnymi źródłami energii. Firma wyobraża sobie świat, w którym transport lotniczy jest głównym wyborem zasilanym różnorodnymi czystymi, odnawialnymi źródłami energii. Celem nowej inicjatywy jest zmniejszenie globalnego śladu węglowego i przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną przyszłość. Fokker chce stać się liderem w projektowaniu i produkcji ekologicznych samolotów, ściśle współpracując z partnerami w zakresie silników i technologii, aby tworzyć najnowocześniejsze, napędzane w sposób zrównoważony samoloty komercyjne.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Trzy nowe trasy airBaltic z Tallina

Pasażer i linie lotnicze

Trzy nowe trasy airBaltic z Tallina

Rafał Dybiński 06 maja 2024

Świetny marzec w airBaltic. Znacznie lepszy niż przed rokiem

Pasażer i linie lotnicze

Linie airBaltic sondują możliwości lotów do USA

Pasażer i linie lotnicze

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Trzy nowe trasy airBaltic z Tallina

Pasażer i linie lotnicze

Trzy nowe trasy airBaltic z Tallina

Rafał Dybiński 06 maja 2024

Świetny marzec w airBaltic. Znacznie lepszy niż przed rokiem

Pasażer i linie lotnicze

Linie airBaltic sondują możliwości lotów do USA

Pasażer i linie lotnicze

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5