Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Nowa pani prezes KLM. Do lipca zarządza jeszcze w kolejach


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-04-05 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
KLM / Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa pani prezes KLM. Do lipca zarządza jeszcze w kolejach
fot. KLM
Rada Nadzorcza KLM podjęła decyzję o nominacji Marjan Rintel na nową prezes i dyrektor generalną narodowego przewoźnika powietrznego Holandii. Aktualnie jest jeszcze prezesem i dyrektorem generalnym Kolei Holenderskich (NS), w których pracuje od listopada 2014 roku.
Marjan Rintel zanim dołączyła do NS, przez 15 lat pracowała dla Air France-KLM, pełniąc różne funkcje m.in. w działach operacyjnym, sprzedaży i marketingu. Zgodnie z zamierzoną nominacją zastąpi Pietera Elbersa, który ustąpi ze stanowiska przed 1 lipca 2022. Zarząd Air France-KLM zatwierdził nominację, która następnie zostanie przedłożona do akceptacji akcjonariuszom firmy.

– Cieszymy się, że Marjan obejmie stanowisko prezesa KLM od 1 lipca i doceniamy jej szerokie doświadczenie handlowe, operacyjne, a także w zakresie zarządzania. Zapraszamy na pokład kogoś, kto jest już znany i bliski naszym pracownikom. Marjan, jako prezes, będzie wraz ze swoim zespołem nadal kształtować przyszłość KLM, jako firmy zorientowanej na klienta, działającej w poszanowaniu środowiska i zdrowej finansowo. Jesteśmy przekonani, że pomoże jej w tym dobra znajomość sektora transportowego, sieć kontaktów i doświadczenie na arenie politycznej – skomentował jednomyślną nominację Cees't Hart, przewodniczący Rady Nadzorczej.

– Bardzo się cieszę, że mogę powitać Marjan w naszym zespole jako nową prezes i dyrektor generalną KLM. Jestem przekonany, że uda się jej jeszcze bardziej wzmocnić pozycję KLM w oparciu o silne
strony Grupy – Ben Smith, dyrektor generalny Air France-KLM.

– Jestem zaszczycona, że mogę wrócić do KLM i przejąć pałeczkę od Pietera. Jego 30-letnie doświadczenie w firmie jest imponujące. Pod przywództwem Pietera KLM zapoczątkował drogę wzrostu, a ja mam zamiar kontynuować obrany kurs. Obecne czasy stawiają przed lotnictwem wielkie i złożone wyzwania. Jestem zdania, że firma o prawdziwie holenderskich korzeniach, taka jak KLM, ma do odegrania ważną rolę w tych społecznych i gospodarczych przemianach. Moim priorytetem od pierwszych dni pracy będzie skuteczne i aktywne wypełnianie tego zadania – powiedziała Marjan Rintel.

Rada Zakładowa KLM została poproszona o opinię w sprawie planowanej nominacji Marjan Rintel na Dyrektora Statutowego KLM. Następnie jej nominacja zostanie przedłożona akcjonariuszom do zatwierdzenia na specjalnie wyznaczonym w tym celu, nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5