Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowa baza LPR powstanie w Koszalinie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-06-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAP/ Rynek Lotniczy/LPR

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa baza LPR powstanie w Koszalinie
fot. Ministerstwo Zdrowia
Całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie w Koszalinie. Tak zapowiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Obecnie działa tam baza tymczasowa.
Sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie na lotnisku w Zegrzu Pomorskim rozpoczęła działanie we wtorek. – Ta baza funkcjonuje jako baza sezonowa w okresie wakacyjnym, kiedy jest tu zwiększony napływ turystów, niesie pomoc tym osobom w nagłych przypadkach, ale jak pokazują nasze wyliczenia i statystyki, także poza okresem wakacyjnym jest tutaj wzmożony ruch i tych nagłych przypadków jest dużo. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby w tym miejscu wybudować i stworzyć bazę całoroczną – oznajmił zgromadzonym dziennikarzom Waldemar Kraska.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia ujawnił, że całoroczna baza w powiecie koszalińskim powinna powstać do końca 2023 roku. Na pytanie o to, czy baza powstanie na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, czy planowana jest inna lokalizacja sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker zdradził, że decyzje zapadną w najbliższych tygodniach. W okresie wakacyjnym, do 5 września bieżącego roku pacjentom wymagającym szybkiej interwencji pomocy będzie udzielać trzyosobowa załoga: pilot, lekarz i ratownik lub pielęgniarz. Będą oni pełnić dyżury w systemie rotacyjnym.

Baza HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service - Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) w Koszalinie jest jedyną sezonową bazą LPR spośród 22 rozmieszczonych w całej Polsce. Jak podał Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, w ubiegłym roku załogi HEMS w Koszalinie zrealizowały 131 misji, spędziły w powietrzu 110 godzin i przetransportowały 86 pacjentów na pokładzie śmigłowca EC 135.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5