Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-09-23 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Warszawa/Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik
fot. Port Lotniczy Warszawa/Modlin
W sierpniu z usług mazowieckiego lotniska skorzystało 331 267  pasażerów i obsłużono na nim 2 206 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 109,3 proc. wolumenu pasażerów i 113,6 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska.
Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z sierpniem 2021 roku: 150,8 proc. obsłużonych pasażerów i 118 proc. operacji. Ósmy miesiąc bieżącego roku okazał się najlepszym przewozowo w dziesięcioletniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w lipcu 2022 roku, kiedy obsłużono 329 527 pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019, właśnie sierpniu, obsłużono z kolei 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Bergamo. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2 076 912 pasażerów i 15 160 operacje startów i lądowań. To odpowiednio 95,1 proc. wolumenu pasażerów i 102,5 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych ośmiu miesięcy roku 2019.– Sierpień to czwarty w kolejności miesiąc, w którym Lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowe, najwyższe w swej historii przewozy. Poprzednie rekordy padły w maju, czerwcu i lipcu. Cieszymy się, że na szczyt przewozów przygotowane zostały we współpracy z naszymi partnerami nowe, znacznie powiększone powierzchnie handlowe i gastronomiczne a także nowa poczekalnia na antresoli terminala. W sierpniu rozpoczęła się rozbudowa sklepu typu Travel Essential działającego pod globalną marką Relay. Jej pierwszy etap zostanie ukończony w ostatnim tygodniu września. Dzięki rozbudowie sklepu wzbogacona zostanie dostępna dla pasażerów oferta tzw. niezbędników w podróży, w tym prasy i książek, akcesoriów podróżnych, pamiątek, przekąsek, słodyczy oraz napojów​ – podkreślił Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu
Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Na jego parterze w strefie zastrzeżonej, znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa, rozbudowany został blisko dwukrotnie sklep duty free Aelia. Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Uruchomiona została rozbudowa sklepu typu Travel Essential działający pod marką Relay.

Trwa rozbudowa węzła sanitarnego. Modernizacja terminala pasażerskiego odbywa się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air Moldova przyleci do Modlina

Pasażer i linie lotnicze

Air Moldova przyleci do Modlina

Mateusz Kieruzal 09 września 2022

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Lipiec najlepszym miesiącem w historii lotniska

Redakcja/inf. pras. 11 sierpnia 2022

 

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

Pasażer i linie lotnicze

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

27 września 2022

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

Infrastruktura i lotniska

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

27 września 2022

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

Biznes i przemysł

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

27 września 2022

Air Moldova: Nie możemy się doczekać lotów z Modlina

Pasażer i linie lotnicze

Air Moldova: Nie możemy się doczekać lotów z Modlina

26 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5