Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Port Lotniczy Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku
fot. Michał Szymajda
Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdza szybką odbudowę ruchu pasażerskiego. W kwietniu z usług Lotniska skorzystało 267 919  podróżnych i obsłużono na nim 1 948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97,1 proc. wolumenu pasażerów i 101,5 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku.
Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z kwietniem 2021 roku: 1198,7 proc. obsłużonych podróżnych i 367,5 proc. operacji. Biorąc pod uwagę wyniki z marca 2022 roku, widoczna jest również wysoka dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego. W stosunku do trzeciego miesiąca tego roku liczba podróżnych w kwietniu zwiększyła się o 26,7 proc. W przypadku natomiast operacji lotniczych był wzrost o 8,8 proc.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

– Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o cztery ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe – podkreślił Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja bieżącego roku siatka połączeń lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno.

Hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Modlin: Nowa atrakcja na lotnisku. Zautomatyzowane kabiny do spania

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Nowa atrakcja na lotnisku. Zautomatyzowane kabiny do spania

Redakcja/inf. pras. 23 lutego 2022

IATA: 1,8 mln pasażerów na lotnisku w Radomiu w 2040 roku

Infrastruktura i lotniska

IATA: 1,8 mln pasażerów na lotnisku w Radomiu w 2040 roku

Redakcja/inf. pras. 08 lutego 2022

Dwie nowe trasy Ryanaira z Polski na Ukrainę. Rejsy obsłuży Buzz

Pasażer i linie lotnicze

Dwie nowe trasy Ryanaira z Polski na Ukrainę. Rejsy obsłuży Buzz

Mateusz Kieruzal 20 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5