Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Mitsubishi: Program CRJ od 1 czerwca będzie nosił nazwę MHI RJ Aviation Group


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-05-09 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mitsubishi: Program CRJ od 1 czerwca będzie nosił nazwę MHI RJ Aviation Group
fot. Bombardier Media
Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) i Bombardier Inc. uzgodniły wczoraj (7 maja), że wszystkie warunki zamknięcia transakcji zakupowej zostały spełnione, a transakcja związana z nabyciem programu Canadair Regional Jet (CRJ) zakończy się 1 czerwca 2020 r. Od tego dnia program będzie prowadzony w ramach nowo utworzonych podmiotów grupy MHI RJ Aviation Group (MHIRJ).
W ramach transakcji MHI przejmuje działalność w zakresie konserwacji, wsparcia, modernizacji, marketingu i sprzedaży samolotów serii CRJ wraz ze wszystkimi certyfikatami typu. Obejmuje to usługi związane z CRJ i sieć wsparcia zlokalizowaną głównie w Mirabel (Quebec) i Toronto (Ontario) w Kanadzie oraz Bridgeport (Wirginia Zachodnia) i Tucson (Arizona) w Stanach Zjednoczonych. Części zamienne CRJ będą nadal dystrybuowane z magazynów w Chicago i Frankfurcie nad Menem. W uzupełnieniu do istniejącej komercyjnej działalności samolotów MHI, MHIRJ zapewni całościowe rozwiązanie serwisowe i wsparcia dla globalnego przemysłu lotniczego, w tym samolotów serii CRJ, a ostatecznie dla regionalnej rodziny odrzutowców nowej generacji Mitsubishi SpaceJet. Kluczowe aktualizacje kluczowych etapów integracji będą przekazywane na bieżąco w innej.

Program CRJ

Sprzedaż programu CRJ do Mitsubishi jest końcem ery historii lotnictwa Bombardiera, która rozpoczęła się w 1986 roku, kiedy to przejął on Canadaira. Kanadyjski odrzutowiec narodził się z samolotu biznesowego CL-600 i wszedł do służby w Lufthansa Regional w październiku 1992 r. Właśnie na tym odrzutowcu oparto samoloty CRJ (Canadair Regional Jet), jedną z najbardziej udanych rodzin regionalnych samolotów produkowanych przez Bombardiera. Projekt pierwszego CRJ100 pojawił się w 1989 r. W maju 1991 r. maszyna została oblatana, a rok później trafiła do niemieckiej Lufthansy, która była pierwszym klientem nowego programu.

W lutym ub.r. Bombardier Commercial Aircraft poinformował, że oficjalnie wprowadza na rynek nowy samolot CRJ550 (oparty na CRJ700). Według producenta to pierwszy na świecie 50-osobowy samolot, który podzielony może być na trzy klasy podróży i jest zaprojektowany tak, aby sprostać oczekiwaniom linii i pasażerów. Pierwszą taką maszynę otrzyma linia United, która zamówiła 50 samolotów w tej wersji.

Informacje o MHI RJ Aviation Group

MHI RJ Aviation Group (MHIRJ) zapewnia kompleksowe i krytyczne rozwiązania operacyjne i wspierające obsługę klienta, w tym konserwację, remonty, marketing i sprzedaż dla globalnego regionalnego przemysłu lotniczego. Sieć centrów serwisowych, biur wsparcia i magazynów części MHIRJ z siedzibą w Mirabel w Kanadzie znajduje się w ważnych węzłach lotniczych w USA, Kanadzie i Niemczech. MHI RJ Aviation Group, spółka zależna w 100 proc. od Mitsubishi Heavy Industries, obejmuje trzy spółki: MHI RJ Aviation ULC (Kanada), MHI RJ Aviation Inc. (USA) i MHI RJ Aviation GmbH (Niemcy).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejne opóźnienie w programie Mitsubishi SpaceJet

Biznes i przemysł

Kolejne opóźnienie w programie Mitsubishi SpaceJet

Avgeek 08 lutego 2020

Mitsubishi: M90 w ostatecznej konfiguracji testowej

Biznes i przemysł

Mitsubishi: M90 w ostatecznej konfiguracji testowej

Piotr Bożyk 10 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5