Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

MI: Oświadczenie w sprawie zdarzenia w Zielonej Górze


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-04-20 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MI: Oświadczenie w sprawie zdarzenia w Zielonej Górze
fot. Witold Urbanowicz
Ministerstwo Infrastruktury w opublikowanym oświadczeniu odniosło się do tekstu Wirtualnej Polski dotyczącego zdarzenia w Zielonej Górze z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
Według tekstu Szymona Jadczaka maszyna z głową państwa, pod wpływem nacisków na pilotów, przez cztery minuty leciała w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej, w każdej chwili narażona na zderzenie.

Jak zapewniają przedstawiciele resortu żaden z członków kierownictwa MI nie ingerował w postępowanie dotyczące badania okoliczności startu w dniu 2 lipca 2020 roku. Wówczas na pokładzie samolotu wylatującego z Zielonej Góry znajdował się Prezydent RP. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest przez uprawniony organ, jakim jest Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

"Według obecnego stanu wiedzy nie doszło w jego toku do jakiegokolwiek incydentu stanowiącego zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów. Wątpliwości dotyczą kwestii proceduralnych, w tym poprawności formalnej startu w procedurze VFR, skądinąd procedurze bezpiecznej i stosowanej w lotnictwie, głównie w kontekście wewnętrznej procedury operacyjnej PLL LOT. Ostateczna ocena sytuacji należy jednak do ekspertów PKBWL" - podkreślono w oświadczeniu MI.

"Tego rodzaju zdarzenia powinny być przedmiotem merytorycznego badania przez uprawnionych specjalistów, nie zaś politycznych spekulacji" - dodano w oficjalnym stanowisku. Stosowane oświadczenia wydały później także Kancelaria Prezydenta RP oraz Polskie Linie Lotnicze LOT

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Biznes i przemysł

PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Rafał Dybiński 10 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5