Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Maciej Wilk prezesem LOT Polish Airlines


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-04-13 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Maciej Wilk prezesem LOT Polish Airlines
fot. Piotr Bożyk
Maciej Wilk został powołany na stanowisko prezesa spółki LOT Polish Airlines SA – poinformowała w oficjalnym komunikacie Polska Grupa Lotnicza.
Były członek zarządu ds. operacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT uzyskał największą liczbę punktów i wygrał postępowanie kwalifikacyjne Rady Nadzorczej spółki, założonej pod koniec maja ubiegłego roku.

Maciej Wilk był związany z narodowym przewoźnikiem znad Wisły od 2010 roku. Wówczas jako konsultant PwC Polska przygotowywał restrukturyzację PLL LOT na potrzeby postępowania przed Komisją Europejską. Trzy lata później objął funkcję dyrektora biura planowania i kontrolingu, a następnie pełnił przez 24 miesiące obowiązki prokurenta, nadzorując kwestie finansowo-ekonomiczne, a także dotyczące wyboru nowej floty samolotów. Na członka zarządu ds. operacyjnych został powołany w 2018 roku.

Niedawno Wirtualny Nowy Przemysł, powołując się na słowa wiceministra aktywów państwowych Macieja Małeckiego, ujawnił, że LOT Polish Airlines zostaną zastąpione po rebrandingu nowymi LOT Airlines, które mają być rentowną spółką, działającą w obszarach dotychczas źle lub w ogóle niezagospodarowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Nadzorem narodowych przewoźników zajmie się Polska Grupa Lotnicza.

– Największy kryzys w historii lotnictwa wymusza działanie z dużą delikatnością. Chcemy, żeby nasze spółki były krok do przodu przed konkurentami. Polska Grupa Lotnicza zebrała pod swoje skrzydła podmioty lotnicze z sektora Skarbu Państwa, żeby nie dochodziło do takich sytuacji, jak wtedy, gdy PLL LOT i Eurolot bez żadnej taryfy ulgowej rywalizowały o pasażerów na tym samym rynku. Skończyło się to bardzo źle – podkreślił Małecki. Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5