Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lufthansa porozumiała się z pilotami. Gwarancja pracy za brak podwyżek


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-08-20 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa porozumiała się z pilotami. Gwarancja pracy za brak podwyżek
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa osiągnęła w środę porozumienie z pilotami, których zatrudnia blisko 5000, w sprawie pakietu krótkoterminowych środków mających na celu obniżenie kosztów - informuje Agencja Reutera. Negocjowane wcześniej podwyżki zostały przesunięte na styczeń 2021 roku.
Narodowy przewoźnik Niemiec wciąż walczy o zmniejszenie strat spowodowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Vereinigung Cockpit (VC), czyli związek pilotów linii lotniczych znad Renu, zgodził się na zmniejszenie dopłat do świadczeń z tytułu pracy krótkoterminowej oraz cięcia świadczeń emerytalnych do końca bieżącego roku w zamian za gwarancje zatrudnienia do co najmniej 31 marca 2021 roku.

Przedstawiciele VC zaznaczyli, że wypracowane krótkoterminowe porozumienie dało obu stronom czas do przemyśleń nad długoterminową umową. - Wyraźnie odrzucamy groźby Lufthansy dotyczące zwolnień z powodów operacyjnych. Naszym zdaniem partnerstwo społeczne musi pokazać, jak jest odporne zwłaszcza w złych czasach - oświadczył Markus Wahl, prezes VC.

Lufthansa powiadomiła w minionym tygodniu pracowników o wymuszonych zwolnieniach, tłumacząc się załamaniem sektora podróży oraz powolnym procesem w negocjacjach ze związkowcami. Według narodowego przewoźnika Niemiec cięcia były nieuniknione po tym jak, straty w drugim kwartale sięgnęły 1,7 mld euro.

Lufthansa, która uzyskała w czerwcu rządowy pakiet ratunkowy w wysokości dziewięciu mld euro, spodziewa się do końca bieżącego roku powrotu jedynie do połowy poziomu oferowania sprzed wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Wartości za kolejnych dwanaście miesięcy osiągną najwyżej dwie trzecie tych z 2019 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa redukuje międzykontynentalne trasy. Najwięcej straci Nowy Jork

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa redukuje międzykontynentalne trasy. Najwięcej straci Nowy Jork

Rafał Dybiński 14 sierpnia 2020

Lufthansa straciła 1,7 mld euro w II kwartale. Spadek przychodów o 80 proc.

Biznes i przemysł

Lufthansa straciła 1,7 mld euro w II kwartale. Spadek przychodów o 80 proc.

Rafał Dybiński 06 sierpnia 2020

Air Canada stawia na mocne sojusze i selektywną odbudowę sieci

Biznes i przemysł

Air Canada stawia na mocne sojusze i selektywną odbudowę sieci

Rafał Dybiński 06 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5