Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lufthansa negocjuje wciąż 9 mld euro rządowego wsparcia


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-08 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ Lufthansa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa negocjuje wciąż 9 mld euro rządowego wsparcia
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa poinformowała w oficjalnym komunikacie o negocjowaniu pakietu stabilizacyjnego na poziomie dziewięciu miliardów euro z Wirtschaftsstabilisierungsfonds (WSF). Rozmowy z Federalnym Funduszem Stabilizacji Gospodarczej i proces podejmowania decyzji politycznych wciąż trwają.
Negocjacje w sprawie środków finansowych obejmują ciche wspólnictwo i zabezpieczoną pożyczkę. Warunki są obecnie omawiane.

Udział niemieckiego rządu w kapitale zakładowym spółki jest również częścią negocjacji. W tym kontekście omawiane są różne alternatywy podwyższenia kapitału. Jedną z nich jest podwyższenie wartości nominalnej akcji do 25 proc. w razie potrzeby po obniżeniu kapitału. Ponadto rozpatrywane są warunki zgodne z tymczasową umową ramową Unii Europejskiej i ustawą WSF, w tym zrzeczenie się przyszłych wypłat dywidendy. WSF stara się także o swoją reprezentację w Radzie Nadzorczej.

Zarząd Deutsche Lufthansa AG kontynuuje negocjacje w celu zapewnienia przyszłej rentowności spółki z korzyścią dla jej klientów i pracowników. Prezes przewoźnika Carsten Spohr pragnie zachować jednak jak największą niezależność i swobodę podejmowania decyzji oraz działań.

Podobne rozmowy toczą się w Austrii oraz w Belgii, gdzie na wsparcie liczy Brussels Airlines. SWISS oraz Edelweiss otrzymały już zapewnienie finansowej pomocy od rządu Szwajcarii, który chociaż postawił twarde warunki, to jednak zaznaczył, że firmy zachowają pełną niezależność.

Spohr przedstawił w kwietniu plany zwolnienia 10 tys. z około 130 tys. pracowników grupy i wycofania 100 ze swoich 760 samolotów. Grupa Lufthansa spodziewa się, że popyt na podróże nie powróci do poziomu sprzed pandemii koronawirusa przynajmniej przez kilka lat.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa Technik przerabia A380 na maszynę cargo

Biznes i przemysł

Lufthansa Technik przerabia A380 na maszynę cargo

Rafał Dybiński 06 maja 2020

Carsten Spohr: Lufthansa walczy o przetrwanie i miejsca pracy

Biznes i przemysł

Carsten Spohr: Lufthansa walczy o przetrwanie i miejsca pracy

Emilia Derewienko 05 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5