Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Lufthansa i SWISS zaoferują od kwietnia więcej lotów do RPA


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-20 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa i SWISS zaoferują od kwietnia więcej lotów do RPA
fot. Lufthansa
Lufthansa zdecydowała się rozszerzyć ofertę rejsów międzykontynentalnych do Republiki Południowej Afryki. Impulsem do decyzji narodowego przewoźnika Niemiec jest spadek liczby zakażeń wirusem COVID-19 w kraju z Czarnego Lądu.
Lufthansa ograniczyła długodystansowe przeloty do RPA na początku bieżącego roku. W ostatnich kilku tygodniach liczba nowych infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 w tym kraju spadła jednak z blisko 22 tys. na dobę do niespełna 1000. Dlatego decydenci z Pretorii znieśli większość restrykcji. Na COVID-19 zmarło dotychczas w RPA blisko 51 500 osób.

Według Afrykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom pandemia w ostatnich tygodniach ustępuje na Czarnym Lądzie. Dotychczas na tym kontynencie udokumentowano cztery miliony infekcji, a liczbę zmarłych z tego powodu osób szacuje się na prawie 107 tys. Eksperci ostrzegają jednak o sporej liczbie niezgłoszonych przypadków w całej Afryce, której populacja dochodzi do 1,3 mld.

Niemniej Lufthansa z końcem marca przywróci rejsy z Frankfurtu nad Menem do Kapsztadu, których częstotliwość ustalono na trzy razy w tygodniu. Do pięciu w tygodni wzrośnie natomiast od kwietnia liczba połączeń z największego portu lotniczego Niemiec do Johannesburga.

Oprócz dwóch tras z Frankfurtu nad Menem zależne od Lufthansy szwajcarskie linie SWISS zaoferują rejsy z Zurychu do Johannesburga. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu. Zarządzający przewoźnikami z grupy Lufthansy oczekują w ciągu kilku następnych miesięcy wzrostu o połowę liczby rezerwacji dotyczących połączeń z Niemiec i Szwajcarii do RPA w porównaniu z 2020 rokiem, który zdominowały ograniczenia w podróżowaniu i restrykcje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5