Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ofensywa kolejowa Lufthansy i DB. Szybkie pociągi zamiast samolotów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-03-2021
Ostatnia modyfikacja:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Ofensywa kolejowa Lufthansy i DB. Szybkie pociągi zamiast samolotów
fot. Lufthansa
Lufthansa i Deutsche Bahn poinformowały w oficjalnym komunikacie o powiększeniu w drugiej połowie bieżącego roku wspólnej oferty dotyczącej połączeń kolejowych.

Pociągi Lufthansa Express Rail poprawią od lipca dojazd do portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem z Hamburga i Monachium. Podróżni wybierający się z Berlina, Bremy i Munster zyskają natomiast od grudnia możliwość przemieszczenia się bezpośrednio (bez przesiadki) do największego węzła narodowego przewoźnika powietrznego Niemiec.

Lufthansa i Deutsche Bahn oferują w tym momencie każdej doby już 134 połączenia kolejowe z siedemnastu miast do głównego lotniska Hesji. Taką możliwość mają podróżni wybierający się z Akwizgranu, Dueseldorfu, Dortmundu, Hanoweru, Getyngi, Kasel, Kolonii, Erfurtu, Lipska, Wurzburga, Norymbergi, Mannheim, Karlsruhe, Ulm, Stuttgartu, Fryburga, a nawet szwajcarskiej Bazylei.

W drugiej połowie bieżącego roku taką opcję zyska kolejnych pięć krajowych ważnych ośrodków. Wymienione wyżej nowe trasy z Hamburga i Monachium do Frankfurtu nad Menem od grudnia będą obsługiwane superszybkimi pociągami ICE Sprinter, które połączą również Monachium z Norymbergą i Kolonią. Podróż z Bawarii do Nadrenii Północnej-Westfalii przez główny hub Lufthansy skróci się dzięki temu do niecałych czterech godzin.

– Wzmacniamy ofertę przewozową w głównych lokalizacjach biznesowych w Niemczech. Ten inteligentny system łączący transport kolejowy i lotniczy zapewni naszym klientom płynną i wygodną podróż. Taka sieć połączeń przyniesie korzyści nie tylko pasażerom, ale również środowisku – podkreślił Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

– Dobra współpraca przekształca się teraz w wszechstronne partnerstwo, które zaistnieje między Lufthansą i Deutsche Bahn. Pod koniec roku DB jeszcze mocniej połączy największe niemieckie lotnisko z największymi niemieckimi miastami dzięki nowym relacjom ICE Sprinter. Podróż pociągiem będzie szybsza i wygodniejsza – dodał Berthold Huber, członek zarządu DB.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Niemcy planują przesunąć 20 proc. podróży lotniczych na kolej

Pasażer i linie lotnicze

Niemcy planują przesunąć 20 proc. podróży lotniczych na kolej

Artur Bogdanowicz 15 kwietnia 2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Niemcy planują przesunąć 20 proc. podróży lotniczych na kolej

Pasażer i linie lotnicze

Niemcy planują przesunąć 20 proc. podróży lotniczych na kolej

Artur Bogdanowicz 15 kwietnia 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5