Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

LSAS zakupił od PLL LOT udziały w spółce z Wrocławia


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-04-07 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LSAS zakupił od PLL LOT udziały w spółce z Wrocławia
fot. LSAS
14 lutego 2022 roku doszło do podpisania umowy sprzedaży udziałów pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A. (PLL LOT) a LS Airport Services SA (LSAS) – potwierdził Rynkowi Lotniczemu rzecznik narodowego przewoźnika Krzysztof Moczulski.
Decyzja o dokonaniu sprzedaży udziałów była podyktowana chęcią uprządkowania struktury właścicielskiej Polskiej Grupy Lotniczej S.A. Zgodnie z założeniami strategicznymi grupy rozwijana jest bowiem jedna, silna spółka handlingowa.

Efektem takich działań był właśnie zakup przez LSAS całego pakietu udziałów we WRO-LOT Usługi Lotniskowe od narodowego przewoźnika. PLL LOT posiadały 50 proc. akcji w dolnośląskiej spółce.

Wraz ze zmianą struktury udziałowej oraz przejęciem akcji przez nowego wspólnika, którym stał się LSAS, dokonano zmiany całego zarządu spółki WRO-LOT Usługi Lotniskowe. Na stanowisko prezesa zarządu powołano Krzysztofa Mazura, doświadczonego menedżera LSAS.

Jak wyjaśnił także rzecznik PLL LOT, zmiana w akcjonariacie nie jest jednoznaczna z przeprowadzeniem dokapitalizowania w dolnośląskiej spółce. Na chwilę obecną nie ma bowiem w planach przeprowadzania żadnego dokapitalizowania WRO-LOT Usługi Lotniskowe sp. z o.o.

Dolnośląska spółka jest agentem handlingowym, działającym na lotnisku we Wrocławiu od roku 1995 roku. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i ich bagażu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5