Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT wraca do Delhi. Ostatni rejs na Sri Lankę 3 maja

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
LOT wraca do Delhi. Ostatni rejs na Sri Lankę 3 maja
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią bezpośrednie rejsy z Warszawy do New Delhi, zawieszone na początku pandemii. Do Indii na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner polecimy po raz pierwszy 29 marca. Dłużej niż pierwotnie planowano utrzymają się rejsy do Kolombo. Ostatnia rotacja na Sri Lankę odbędzie się 3/4 maja.

23 marca 2020 roku indyjski rząd zakazał regularnych lotów międzynarodowych ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa wywołującego COVID-19. Zakaz ten próbowano znieść w połowie grudnia poprzedniego roku, ale pojawienie się wariantu omikron pokrzyżowało te plany. Początkowo zakaz przedłużono do 19 stycznia, później do 28 lutego i w końcu aż do dowołania. Teraz Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego potwierdziło, że 27 marca 2022 roku, regularne międzynarodowe komercyjne loty pasażerskie do i z Indii będą mogły zostać wznowione.

Podobnie jak w przypadku wielu innych państw szczepienia odegrały kluczową rolę w odblokowaniu możliwości podróżowania. Prawie 60 proc. Hindusów jest teraz w pełni zaszczepionych, a w większości państw Europy wskaźniki te są znacząco wyższe.

PLL LOT wracają do Delhi

Flagowy przewoźnik z Polski pierwszy rejs zamierza wykonać 29 marca. Boeing 787 Dreamliner, wykonując rejs o numerze LO71 odleci ze stołecznego lotniska im. F. Chopina o godzinie 15:50, aby po 7 godzinach i 30 minutach lotu wylądować w Delhi o 02:50 czasu.

Do końca kwietnia loty odbywać będą się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Loty powrotne z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Indiry Gandhiego w New Delhi zaplanowano na poniedziałki, środy i piątki o 9:15 czasy lokalnego a przylot do Warszawy na 14:30.

Od 1 maja dostępnych będzie aż pięć lotów tygodniowo, a rozkład powróci do tego sprzed pandemii. Wyloty z Lotniska Chopina odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele o godzinie 23:00. Przylot do Delhi wyznaczono na godzinę 09:30 następnego dnia. Rejsy powrotne w kierunku Polski zaplanowano na poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty. B787 w drogę powrotną wyruszy z Delhi o godzinie 11:10. W Warszawie samolot wraz z pasażerami zamelduje się o godzinie 15:25.

– Na bieżąco analizujemy rynek i możliwości wznowienia lub uruchomienia nowych tras. LOT planuje wznowienie połączenia do Delhi, ostateczna decyzja powinna zapaść w najbliższym czasie. W momencie podjęcia ostatecznej decyzji o wznowieniu połączenia i rozkładzie lotów poinformujemy Państwa w odrębnym komunikacie – informuje redakcję Rynku Lotniczego Biuro Prasowe PLL LOT.

Rejsy na Sri Lankę przedłużone

W styczniu informowaliśmy, że Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły dodanie w lutym dodatkowego lotu w tygodniu do Kolombo na Sri Lance. W tygodniu przewoźnik zaoferował cztery rotacje. W marcu loty odbywają się trzy razy w tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele.

– Z uwagi na duże zainteresowanie lotami do Kolombo zdecydowaliśmy się wydłużyć okres operowania rejsów na Sri Lankę do 3 maja włącznie – poinformowało Rynek Lotniczy Biuro Prasowe PLL LOT.

Od 29 marca do 8 kwietnia zaplanowano dwa rejsy w tygodniu, we wtorki i piątki. Potem do 3 maja, kiedy odbędzie się ostatni lot łączący stolicę Polski i Sri Lanki loty odbywać się będą we wtorki i soboty, zamiast piątków. Rejsy z Warszawy mają zaplanowany wylot na godzinę 15:50. Po dziewięciu godzinach i 15 minutach lotu, następnego dnia o godz. 04:35 czasu lokalnego, przewidziano lądowanie w Kolombo. Loty powrotne wedle czasu rozkładowego trwają dziesięć godzin i pięć minut i odbywają się w środy i niedziele. Wylot z głównego lankijskiego portu lotniczego odbywa się o godz. 06:45 czasu lokalnego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Infrastruktura i lotniska

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Redakcja/inf. pras 08 czerwca 2023

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Rafał Dybiński 06 czerwca 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Infrastruktura i lotniska

Wystartowały loty między Zieloną Górą i Krakowem

Redakcja/inf. pras 08 czerwca 2023

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT polecą do dwóch miast Uzbekistanu?

Rafał Dybiński 06 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5