Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LOT poleci dla Rainbow Tours do Wenezueli

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
LOT poleci dla Rainbow Tours do Wenezueli
fot. D. Kłosiński
Polskie Linie Lotnicze LOT będą wykonywały loty czarterowe do Wenezueli, na zlecenie biura podróży Rainbow Tours. Dreamlinery LOT-u będą latać na wyspę Margarita położoną na Morzu Karaibskim. Touroperator podpisał w tej sprawie umowę z wenezuelskim ministerstwem turystyki.

Wenezuela i Polska podpisały w czwartek (5 stycznia) umowę o współpracy w zakresie turystyki. Zawarte porozumienie ma kontynuować promowanie dywersyfikacji gospodarki południowoamerykańskiego państwa, a także pomóc w jego rozwoju.

Ofertę zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych do Wenezueli będzie oferowało biuro podróży Rainbow Tours. Wyjazdy mają obywać się co tydzień. Przewoźnikiem lotniczym odpowiedzialnym za zapewnienie przelotu między warszawskim Lotniskiem Chopina a portem lotniczym na wyspie Margarita będą Polskie Linie Lotnicze LOT. Wyczarterowany przez touroperatora boeing 787 Dreamliner zabierze na pokład około 300 pasażerów, co oznacza, że do obsługi trasy dedykowane będą Dreamlinery w wersji -9.

– 5 stycznia podpiszemy umowę z polską firmą Rainbow Tours S.A. na przywóz turystów do Wenezueli, bezpośrednio z Warszawy do Porlamar, za pośrednictwem Polskich Linii Lotniczych LOT – powiedział wenezuelski minister turystyki, Ali Padrón, cytowany przez wenezuelską telewizje Venezolana de Televisión.

Podczas wywiadu udzielonego programowi 360º, nadawanemu przez Venezolana de Televisión, Padrón podkreślił, że to wspaniała wiadomość, że średnio 300 turystów tygodniowo będzie przyjeżdżać z Polski do Porlamar w stanie Nueva Esparta.

Minister turystki Wenezueli zapewnił, że w 2022 roku odbył spotkania z europejskimi touroperatorami i ma nadzieję „kontynuować pracę”, aby przyciągnąć do południowoamerykańskiego państwa więcej zagranicznych turystów. Wypowiedzi Padróna miały miejsce po tym, jak pierwszy od 15 lat statek wycieczkowy z Europy przybył do międzynarodowego portu El Guamache na Margaricie. Na wenezuelską wyspę dopłynęło nim 498 turystów z Europy.

Wenezuela, mimo że posiada jedno z dłuższych wybrzeży na Morzu Karaibskim, drastycznie ograniczyła ruch turystyczny. Jest to spowodowane panującym w kraju kryzysem gospodarczym i politycznym, który przeżywa ten kraj.

Warto zaznaczyć, że LOT realizował już w przeszłości loty czarterowe na tę wenezuelską wyspę. Ostatni raz Dreamlinery LOT-u lądowały na Margaricie w sezonie zimowym 2013/2014.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Latem znów rejsy PLL LOT z Rzeszowa do Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

Latem znów rejsy PLL LOT z Rzeszowa do Gdańska

inf. pras. 01 lutego 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Latem znów rejsy PLL LOT z Rzeszowa do Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

Latem znów rejsy PLL LOT z Rzeszowa do Gdańska

inf. pras. 01 lutego 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5