Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT poleci częściej do Zielonej Góry


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-03-27 14:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT poleci częściej do Zielonej Góry
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę połączeń z Zielonej Góry do Warszawy z 5 do 10 rotacji tygodniowo. W rozpoczynającym się sezonie letnim przewoźnik zmodyfikuje rozkład połączeń tak, by stał się jeszcze atrakcyjniejszy dla pasażerów.
Samoloty LOT-u z Warszawy do Zielonej Góry startują w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 22.35, by wylądować na lotnisku Zielona Góra-Babimost o godz. 23.35. Połączenie z Zielonej Góry do Warszawy jest realizowane obecnie w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o godz. 5.45. Samolot ląduje w Warszawie o godz. 6.50. Rejs między Zieloną Górą a Warszawą potrwa nieco ponad godzinę, a czas przesiadki na Lotnisku Chopina w Warszawie na inne rejsy z oferty LOT-u w Polsce, Europie i na świecie to zaledwie 30 minut.

LOT wygrał ogłoszony 8 lutego br. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska w Babimoście, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. W efekcie polski przewoźnik będzie kontynuować połączenia z Zielonej Góry do Warszawy w okresie od 1 kwietnia br. do 31 grudnia 2020 r. Województwo lubuskie na promocję regionu poprzez połączenia lotnicze przeznaczy w tym okresie 14,9 mln zł.

– Z chwilą podjęcia funkcji w zarządzie województwa, konsekwentnie przystąpiłem do operacyjnych działań we współpracy z departamentem infrastruktury i komunikacji, które zaowocowały samymi dobrymi informacjami dla pasażerów. Udało nam się rozstrzygnąć przetarg, do którego przystąpił LOT. Połączenia z Warszawą będą kontynuowane w korzystniejszych godzinach – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego.

Od 6 czerwca br. połączenie z Zielonej Góry do Warszawy obsługiwane będzie nie 5, ale aż 10 razy tygodniowo. Pasażerowie będą mieli możliwość wyboru lotu zarówno porannego jak i wieczornego. Wyloty z Warszawy do Zielonej Góry będą realizowane pomiędzy godziną 7:45 a 8:30, natomiast rejsy powrotne mają odbywać się pomiędzy godziną 8:15 a 8:45. Rejsy wieczorne z Warszawy do Zielonej Góry będą startować między godziną 20:00 a 20:45, natomiast rejsy powrotne będą odbywać się między godziną 20:45 a 21:30.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami województwa lubuskiego oraz portu Zielona Góra-Babimost. Cieszymy się, że to właśnie na pokładach LOT-u pasażerowie z tego regionu Polski mogą rozpoczynać swoją podróż zarówno do stolicy Polski, jak i korzystać z bardzo atrakcyjnej oferty naszego hubu na Lotnisku Chopina. Dziś w ofercie LOT-u jest 111 połączeń na całym świecie, więc naprawdę jest w czym wybierać. Zapraszamy na nasze gościnne pokłady – mówi Jakub Panek z biura prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT.

Połączenie do Zielonej Góry jest 11. połączeniem krajowym LOT-u. Oprócz niego LOT realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Gdańskiem, Poznaniem, Lublinem, Wrocławiem, Katowicami, Krakowem oraz Rzeszowem, a także bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska i od 25 kwietnia ze stolicy Małopolski do portu Olsztyn-Mazury.

Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Call Center, biurach LOT Travel i u agentów. LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Europa, Ameryka i Azja: Nowości na Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Europa, Ameryka i Azja: Nowości na Lotnisku Chopina

Emilia Derewienko 29 marca 2019

Sezon letni w Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Sezon letni w Kraków Airport

Emilia Derewienko 28 marca 2019

Ryanair z nowym połączeniem z Poznania

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair z nowym połączeniem z Poznania

Justyna Urbaniak 27 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5