Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Pekin-Daxing dopiero od stycznia 2020. Przez problemy z Dreamlinerami


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2019-10-16 18:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Pekin-Daxing dopiero od stycznia 2020. Przez problemy z Dreamlinerami
Fot. Pekin Daxing
PLL LOT podjęły decyzję o przesunięciu uruchomienia połączeń na nowe lotnisko Pekin-Daxing na początek następnego roku. Decyzja spowodowana jest brakiem maszyn do obsługi tego połączenia. Obecnie ze względu na problemy z silnikami Rolls-Royce’a uziemione są trzy Boeingi 787.
Na początku lipca LOT poinformował o uruchomieniu, już od 28 października, nowego połączenia na lotnisko Pekin-Daxing (PKX). Trasę miału obsługiwać Boeingi B787-8 i B787-9 z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu. Jednocześnie utrzymane miały być trzy dodatkowe połączenia do Beijing Capital Airport (PEK). Te plany pokrzyżowały jednak ciągle dające się we znaki problemy z silnikami Rolls-Royce’a – do obsługi nowego połączenia LOT nie dysponuje obecnie wystarczającą liczbą sprawnych maszyn, a wynajęcie dodatkowych nie było możliwe.

Uziemione Dreamlinery

– Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce’a LOT podjął decyzję o opóźnieniu daty startu połączenia do Pekinu-Daxing o dwa miesiące – z 28 października br. na 15 stycznia 2020 r. Jest to jedyna zmiana w siatce połączeń LOT-u z Warszawy – wyjaśnia PLL LOT w przesłanym redakcji oświadczeniu. Firma podkreśla przy tym, że nie należy się spodziewać żadnych innych zmian w siatce połączeń.

W związku z problemami silników Rolls-Royce’a w boeingach 787, nie latają trzy Dreamlinery PLL LOT o rejestracjach SP-LRB, SP-LRE oraz SP-LSE. Wszystkie maszyny mają powrócić do obsługi regularnych połączeń narodowego przewoźnika za kilka lub kilkanaście tygodni. Warto dodać, że ostatnio do floty, po 10 miesiącach uziemienia, powrócił B787-8 (SP-LRH). W związku z tym do 10 października flotę dalekodystansową wspierał airbus A330 linii GetJet (LY-LEO), a teraz na trasie do Toronto lata także boeing B767-300ER linii Euro Atlantic (CS-TKR). W najbliższym czasie dla narodowego przewoźnika będą lataly dwa A340. –LOT podjął decyzję o wzmocnieniu floty dalekodystansowej do 24 grudnia br. dwoma Airbusami A340 w dwuklasowej konfiguracji – Business Class i Economy Class. Flotę LOT-u tymczasowo zasila również Boeing 767-300 (z dwuklasową konfiguracją Business Class i Economy Class) od linii EuroAtlantic Airways – wyjaśnia LOT.

Przewoźnik zapewnia też, że wszyscy klienci, którzy już zakupili bilety na podróż do portu Pekin-Daxing pozostają pod opieką pracowników LOT. Zaproponowane zostaną im alternatywne połączenia do Pekinu lub zwrot kosztów zakupionych biletów.

Daxing – nowe lotnisko dla Pekinu

Międzynarodowe lotnisko Daxing w Pekinie, którego budowa trwała pięć lat i kosztowała ok. 45 mld złotych zostało formalnie otwarte pod koniec września tego roku. Położony 46 km na południe od centralnego placu Tiananmen port lotniczy Pekin-Daxing, ma odciążyć Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin, gdzie ograniczona przestrzeń powoduje czasem opóźnienia lotów. Warto przypomnieć, że „stare” pekińskie lotnisko obsłużyło w zeszłym roku ponad 100 mln pasażerów.

Terminal w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, którą ma przywodzić na myśl gigantycznego, mitycznego ptaka, feniksa, zaprojektowała firma brytyjskiej architekt irackiego pochodzenia Zahy Hadid, która zmarła w 2016 roku, nim ukończono budowę. Władze oczekują, że do 2021 roku lotnisko będzie obsługiwało 45 mln pasażerów rocznie, a w dalszej przyszłości liczba ta wzrośnie do 100 mln.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ponownie uziemione trzy Dreamlinery LOT-u

Pasażer i linie lotnicze

Ponownie uziemione trzy Dreamlinery LOT-u

Piotr Bożyk 14 października 2019

LOT wspomaga Lasy Państwowe. Nagroda „Partner dla klimatu”

Pasażer i linie lotnicze

LOT wspomaga Lasy Państwowe. Nagroda „Partner dla klimatu”

Red. ed 11 października 2019

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu

Infrastruktura i lotniska

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu

inf. pras. oprac. ad 08 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5