Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

LOT odnawia i rozszerza umowę serwisową z Embraerem


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2022-07-19 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT odnawia i rozszerza umowę serwisową z Embraerem
Fot. Embraer Media
Embraer i Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosili wczoraj (18 lipca), podczas Farnborough Airshow 2022, podpisanie umowy o odnowieniu i rozszerzeniu programu Pool, wspierającego flotę embraerów E-Jet polskiego przewoźnika.
W nowej umowie LOT doda również siedem E-Jetów do pierwotnego kontraktu, a Pool, który obejmuje wymianę podzespołów i usługi naprawy setek elementów nadających się do naprawy, zawiera obecnie łącznie 44 samoloty i ponad 300 komponentów. Jak informuje brazylijski producent Embraer Pool Program wspiera ponad 50 linii lotniczych na całym świecie.

– Program Pool był najważniejszy dla zwiększenia dostępności floty LOT-u, gwarantując wydajność i konkurencyjne wyniki, pozwalając także LOT-owi skupić się na codziennej eksploatacji samolotów. To rozszerzenie i włączenie dodatkowych samolotów jest częścią strategii rozwoju floty LOT-u. Elastyczność i prawdziwe partnerstwo są podstawą naszej wieloletniej współpracy z Embraerem –powiedział Maciej Wilk, członek zarządu PLL LOT do spraw operacyjnych.

Program Pool firmy Embraer został zaprojektowany tak, aby umożliwić liniom lotniczym zminimalizowanie ich początkowych inwestycji w zapasy i zasoby o wysokiej wartości podlegające naprawie, przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy technicznej Embraera i rozległej sieci dostawców usług naprawczych dla komponentów. Rezultatem tego są znaczne oszczędności na kosztach napraw i utrzymania zapasów, redukcji wymaganej powierzchni magazynowej oraz wirtualna eliminacja zapotrzebowania na zasoby wymagane do zarządzania naprawami, przy jednoczesnym zapewnieniu gwarantowanego poziomu wydajności.

– Nie ma większego potwierdzenia dla rodzaju obsługi posprzedażowej, jaką zapewnia Embraer, niż fakt, że klient odnawia i rozszerza kontrakt na wsparcie swojej floty. Wiemy, że musimy ciężko pracować, aby utrzymać wysokie standardy wsparcia, nie tylko oferując najlepsze usługi na rynku, ale także zachwycając naszych klientów, ponieważ Pool Program jest integralną częścią strategii rozwoju usług i wsparcia Embraera – powiedział Johann Bordais, prezes Embraer Services & Support.

Pierwszy E-Jet na świecie w PLL LOT

Dokładnie 8 marca 2004 r. do floty PLL LOT trafił pierwszy z zamówionych w 2003 r., embraerów E170. LOT był pierwszym klientem programu E-Jetów, natomiast ówczesne US Airways, które odebrały samolot E170 kilka godzin później, były pierwszym klientem w USA. LOT został także pierwszą linią na świecie, która wykonała 17 marca 2004 r. pierwszy lot komercyjny Embraerem 170 (SP-LDA) na trasie Warszawa – Wiedeń.

LOT, który jest klientem programu Pool od 2012 roku, użytkuje wszystkie wersje popularnych E-Jetów:

  • Embraer E170 - pierwsza dostawa 8 marca 2004 r.
  • Embraer E175 - pierwsza dostawa 25 kwietnia 2006 r.
  • Embraer E190 - pierwsza dostawa 17 grudnia 2018 r.
  • Embraer E195 - pierwsza dostawa 11 kwietnia 2011 r.

Obecnie we flocie LOT-u jest 75 maszyn, w tym 40 brazylijskich samolotów: sześć E170, 12 E175 (w tym dwa do dyspozycji rządu), siedem E190 oraz 15 E195. W ostatnim czasie LOT planuje pozyskać kolejne E190, które docelowo będą zastępować wycofywane samoloty De Havilland Dash 8-400. Dokładnie jeszcze cztery E190 dołączą do floty narodowego przewoźnika w tym roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejny embraer E190 LOT-u odebrany i już lata z pasażerami

Pasażer i linie lotnicze

Kolejny embraer E190 LOT-u odebrany i już lata z pasażerami

Avgeek 20 lipca 2022

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu

Pasażer i linie lotnicze

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu

Mateusz Kieruzal 19 lipca 2022

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver

Biznes i przemysł

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver

Redakcja/inf. pras. 18 lipca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5