Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT dopasuje siatkę połączeń do popytu na trasach. Problemem wciąż Azja


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-10-19 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAP/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT dopasuje siatkę połączeń do popytu na trasach. Problemem wciąż Azja
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT dopasują siatkę połączeń w zależności od popytu na poszczególne trasy i ewentualnych obostrzeń pandemicznych. Narodowy przewoźnik znad Wisły bacznie obserwuje działania podejmowane przez kraje w sprawie restrykcji związanych z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.
Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski przypomniał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że branża lotnicza jest jedną z najmocniej dotkniętych przez kryzys wywołany wirusem COVID-19.

– Dotyczy to również PLL LOT, który, podobnie jak inne linie lotnicze, w dalszym ciągu wykonuje znacznie mniej operacji lotniczych niż przed wybuchem pandemii. Po udanym sezonie letnim nastąpił spadek liczby pasażerów. Obserwujemy co prawda powolny powrót ruchu biznesowego w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw, jednak w dalszym ciągu na pokłady samolotów nie wraca ruch korporacyjny – stwierdził Moczulski.

Pozytywnym sygnałem dla narodowego przewoźnika znad Wisły jest zapowiedź zniesienia ograniczeń przylotów do Stanów Zjednoczonych. Niemniej w dalszym ciągu praktycznie zamknięta jest dla ruchu przyjazdowego Azja. Ten kontynent był jednym z filarów rozwoju PLL LOT. To za sobą pociąga konsekwencje w postaci mniejszego ruchu dowozowego do Warszawy z krajów europejskich.

– Z ogromną uwagą obserwujemy działania podejmowane przez poszczególne kraje w zakresie restrykcji związanych z czwartą falą koronawirusa i podobnie jak wcześniej, będziemy dopasowywać naszą siatkę połączeń do popytu na poszczególnych trasach i ewentualnych obostrzeń – powiedział Moczulski.

Rzecznik narodowego przewoźnika znad Wisły zaznaczył, że zarówno pierwszy kwartał 2022, jak i ostatni kwartał tego roku, za sprawą znacznego skrócenia tzw. krzywej rezerwacyjnej, czyli okresu przed wylotem, w którym dokonywane są rezerwacje, stanowi dla całej branży wyzwanie w zakresie planowania siatki połączeń. Jednocześnie dodał, że spółka podtrzymuje elastyczną politykę w zakresie zmian rezerwacji.

Wcześniej prezes PLL LOT Rafał Milczarski oznajmił dziennikarzom, że 2021 będzie dla narodowego przewoźnika rokiem minimalizacji strat z powodu pandemii. Realną poprawę w ruchu lotniczym można będzie zaobserwować dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się sezon letni, czyli w kwietniu 2022 roku. – Nam jest trudno w tej chwili cokolwiek przewidywać. Możemy tak naprawdę przewidywać na około miesiąc, cztery dni do przodu. A z tych danych, które są szczątkowe, bardzo trudno się projektuje cokolwiek – podsumował Milczarski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kuś: Nie możemy dopuścić do wyjścia Ryanaira z polskiego rynku

Infrastruktura i lotniska

Kuś: Nie możemy dopuścić do wyjścia Ryanaira z polskiego rynku

Rafał Dybiński 30 września 2021

Jesienny city break z Wrocławia. Loty za niecałe 100 zł

Infrastruktura i lotniska

Jesienny city break z Wrocławia. Loty za niecałe 100 zł

inf. pras 29 września 2021

PLL LOT wróciły z połączeniem do Dubaju

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT wróciły z połączeniem do Dubaju

Rafał Dybiński 26 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5