Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT dogadał się z kapitanem Wroną. Będzie współpracował z LOT Flight Academy


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2019-08-31 09:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LOT/ TVN24/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT dogadał się z kapitanem Wroną. Będzie współpracował z LOT Flight Academy
fot. LOT Flight Academy/ Ralf Lotys (Sicherlich
LOT porozumiał się z kpt. Wroną i podpisał nową umowę o współpracy. Pilot zasłynął awaryjnym lądowaniem na stołecznym lotnisku w roku 2011. Nowy kontrakt pozwoli mu na szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT .
Kpt. Tadeusz Wrona był najbardziej znanym pilotem PLL LOT. Zasłynął w 2011 r. awaryjnym lądowaniem na Okęciu, po usterce podwozia. Bez wysuniętego podwozia wylądował boeingiem B767-300ER (SP-LPC) na drodze startowej tak, że nikomu z pasażerów i członków załogi nic poważnego się nie stało. Kilka dni temu o zwolnieniu pilota poinformował portal TVN24.

Narodowy przewoźnik tłumaczył wówczas, że Wrona jest cenionym pilotem, ale zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1178/2011 z dnia 3 listopada 2011 r. ustanawiającym wymagania techniczne i procedury administracyjne odnoszące się do załóg w lotnictwie cywilnym zgodnym z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008, piloci po osiągnięciu określonego wieku mają zakaz uczestniczenia w zarobkowym transporcie lotniczym. Przepisy te nie pozwalają osobom powyżej 65. roku życia na pełnienie funkcji pilota statku powietrznego uczestniczącego w zarobkowym transporcie lotniczym.

Strony doszły jednak do porozumienia i podpisał nową umowę o współpracy. Nowy kontrakt pozwoli kpt. Wronie na szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, wykładach oraz spotkaniach rekrutacyjnych.

– Rozpoczęcie tej współpracy będzie możliwe po powrocie pana kapitana Tadeusza Wrony ze zwolnienia lekarskiego – poinformował LOT w komunikacie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polska Grupa Lotnicza: 7,6 mln zł zysku netto za 2018 rok

Biznes i przemysł

Polska Grupa Lotnicza: 7,6 mln zł zysku netto za 2018 rok

Emilia Derewienko 02 września 2019

CPK zazieleni polski transport? Od nowoczesnej kolei, po ekologiczne lotnictwo

Infrastruktura i lotniska

CPK zazieleni polski transport? Od nowoczesnej kolei, po ekologiczne lotnictwo

Łukasz Malinowski 02 września 2019

Dyrektorka LOT Cabin Crew zwolniona w trybie natychmiastowym

Pasażer i linie lotnicze

Dyrektorka LOT Cabin Crew zwolniona w trybie natychmiastowym

Emilia Derewienko 30 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5