Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: 8,5 tysiąca pasażerów skorzystało z akcji #LOTdoDomu (aktualizacja)


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-03-18 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: 8,5 tysiąca pasażerów skorzystało z akcji #LOTdoDomu (aktualizacja)
fot. Piotr Bożyk
W związku z trwającą pandemią koronawirusa i zamykaniu granic zewnętrznych – najpierw przez Polskę, a następnie przez Unię Europejską – Polskie Linie Lotnicze LOT prowadzą akcję, polegającą na przywożeniu rodaków do kraju. Przewoźnik jest także zaopatrzony w odpowiednie środki na czas rozprzestrzeniającego się wirusa.
LOT organizuje specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, dzięki którym Polacy, przebywający za granicą, będą mogli wrócić do kraju. Kwestia stała się szczególnie ważna w ubiegły piątek, w związku z zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego zamknięciem granic i zakazem lotów międzynarodowych.

Akcja #LOTdoDomu trwa od niedzieli 15 marca. – W ciągu trzech pierwszych dni akcji #LOTdoDomu, Polskie Linie Lotnicze LOT przywiozły na pokładach swoich samolotów 8,5 tys. pasażerów – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Krzysztof Moczulski, dyrektor biura produktu narodowego przewoźnika. Zapytany o prognozy dalszych transportów pasażerów do kraju, Moczulski powiedział, że „zapotrzebowanie stale napływa do linii”. Do tej pory, czyli od 15 do 17 marca włącznie wykonanych zostało 56 rejsów w akcji LOTdoDomu, a kolejnych 34 jest planowanych do realizacji jeszcze dzisiaj.

Moczulski zapewnił, że załogi PLL LOT są odpowiednio chronione przed zagrożeniem epidemiologicznym. – Na bieżąco zapewniamy załogom żele antybakteryjne, maseczki i specjalne rękawice. Mamy również maseczki dostępne dla pasażerów. Nasze samoloty są także wyposażone w specjalne filtry HEPA pozwalające usunąć 99,99 proc. wszystkich zanieczyszczeń i wirusów z powietrza na pokładzie, a po każdym powrocie do Warszawy, są dezynfekowane – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym.

Pasażerowie mogą liczyć na poważne potraktowanie kwestii epidemiologicznej także w przypadku serwisu pokładowego. – Na pokładzie wprowadziliśmy zasadę zerowego kontaktu, co jest szczególnie ważne w trakcie serwisu pokładowego. W trakcie rejsów czarterowych jedzenie jest podawane w szczelnie zamkniętych opakowaniach, a śmieci zostawiane są na pokładzie samolotu i sprzątane dopiero po wylądowaniu – zaznaczył Krzysztof Moczulski.

– Operacja #LOTdoDomu to dziś jedyny sposób na umożliwienie powrotu do domu tysięcy Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju. Organizacja tej operacji jest ogromnym wyzwaniem nie tylko ze względu na zamkniętą przestrzeń powietrzną wielu krajów, ale także z uwagi na fakt, że odbieramy naszych rodaków także z tych portów, które nie są regularnymi destynacjami LOT-u. To wymaga ogromnego zaangażowania służb dyplomatycznych, uzyskania licznych zgód i zapewnienia pełnego zaplecza technicznego. Dziękuję całej załodze PLL LOT za zaangażowanie w tę niezwykle ważną, trudną i bezprecedensową w skali świata operację – podkreśla w przesłanym przez spółkę komunikacie kapitan Tadeusz Wrona, pilot Polskich Linii Lotniczych LOT.

– A w wyniku wstrzymania ruchu lotniczego, nawet kilkaset tysięcy Polaków mogło być pozbawionych możliwości powrotu do Polski. Dlatego operacja #LOTdoDomu to projekt wyjątkowy, bezprecedensowy i po raz pierwszy w historii działalności naszych linii lotniczych, prowadzony na taką skalę – dodaje Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych w Polskiej Grupie Lotniczej. 

Z połączeń powrotnych LOT-u mogą skorzystać obywatele polscy oraz uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka oraz osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
MI chce zawieszenia regularnych lotów pasażerskich w Unii Europejskiej

Prawo i polityka

MI chce zawieszenia regularnych lotów pasażerskich w Unii Europejskiej

Emilia Derewienko 18 marca 2020

#LOTdoDomu. Zobacz, jak wrócić do domu! (tekst aktualizowany)

Pasażer i linie lotnicze

#LOTdoDomu. Zobacz, jak wrócić do domu! (tekst aktualizowany)

Łukasz Malinowski 20 marca 2020

Trwa akcja #LOTdoDomu. LOT dodaje kolejne loty! (aktualizacja, 20:00)

Pasażer i linie lotnicze

Trwa akcja #LOTdoDomu. LOT dodaje kolejne loty! (aktualizacja, 20:00)

simetra 15 marca 2020

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5