Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

LH Technik: British Airways przedłuża kontrakt na usługi techniczne dla floty A380


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-08-05 09:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Lufthansa Technik

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LH Technik: British Airways przedłuża kontrakt na usługi techniczne dla floty A380
Fot.. Lufthansa Technik
British Airways (BA) przedłużyło umowę z Lufthansa Technik na usługi utrzymania technicznego dla swoich airbusów A380. Kontrakt będzie obowiązywał od sierpnia 2022 r. przez ponad pięć lat i obejmie usługi techniczne dla 12 samolotów A380 z floty BA, które będą wykonywane w hangarach Lufthansa Technik Philippines w Manili.
W ciągu ostatnich pięciu lat British Airways i Lufthansa Technik ściśle współpracowały w zakresie usług konserwacji A380 i obie strony dostosowały się do tych samych wysokich standardów bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Umiejętności organizacyjne, doświadczenie, wiedza techniczna i elastyczność obu firm doprowadziły do ​​przedłużenia tego kontraktu, który obejmuje 12-letnie przeglądy samolotów A380.

- Bezpieczeństwo jest w centrum wszystkiego, co robimy i cieszymy się, że możemy przedłużyć naszą istniejącą umowę na obsługę A380 z Lufthansa Technik w wyniku stałego doskonałego standardu usług świadczonych przez Lufthansę Technik Philippines. Ta umowa gwarantuje, że nasze samoloty A380 mają zapewnione wsparcie techniczne w najbliższej przyszłości - powiedział Dave Exon, dyrektor techniczny British Airways.

- Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować nasze dobre relacje z British Airways, przedłużając umowę na obsługę techniczną airbusów A380 na kolejne pięć lat - powiedział Elmar Lutter, dyrektor generalny Lufthansa Technik Philippines.

Lufthansa Technik Philippines będzie zarządzać samolotami za pośrednictwem AVIATAR, cyfrowego pakietu operacyjnego Lufthansa Technik w celu śledzenia, koordynowania i raportowania kontroli. Ta platforma cyfrowa zapewnia wielu użytkownikom dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o statusie kontroli, w tym otwartych pozycji, kolejnych krokach, poziomie realizacji i wielu innych funkcjach, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa wokół wszystkich operacji.

Warto dodać, że w pod koniec marca br. prezes British Airways Sean Doyle potwierdził, że A380 wrócą do służby. Orientacyjna data wznowienia lotów SuperJumbo nie jest jednak jeszcze znana, ale wydaje się póki co odległa. BA potrzebują nadal A380 m.in. dlatego, że lotniska Londyn-Heathrow posiada ograniczone możliwości rozwoju oraz ograniczoną liczbę nowych slotów. Więcej na ten temat w naszym artykule "British Airways nie skreślają z planów A380. „Nie wiemy tylko, kiedy wrócą".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5